Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Co nás čeká v kinech za premiéry?

/ Aleš Mečíř, 18.12.2013

Filmové premiéry od 16. prosince

 

Děti flamenka
Tento týden není opravdu složité vybrat tři premiéry, jsou totiž skutečně jen tři, navíc jedna má jen s odřenýma ušima stopáž celovečerního filmu a navíc není do kin nasazena v obvyklý čtvrtek, ale běží už od pondělí. Jsou jí Děti flamenka režisérky Kateřiny Hager, česko-španělský dokument o dvou nadějných dětských umělcích této hudebně-taneční subkultury. Oba dvanáctiletí protagonisté, jejichž životní cesty se protnou, mají rozdílné zázemí, takže budete moct posoudit, co flamenco znamená pro Amóse ze Salamanky, který dnes patří k vycházejícím hvězdám flamenkové kytary, a co pro zpěváka Abrahama, který pochází z komunity španělských Romů na periferii Madridu.


Frajeři ve Vegas
Americká komedie Frajeři ve Vegas se tváří jako velká legrace, ale jde především o starý marketingový tah: natáhnout do kin lidi na známé tváře a přiživit se na vlně divácky oblíbených komedií točených jako přes kopírák, v tomto případě tedy těch á la Pařba ve Vegas (v Hollywoodu už asi opravdu nejsou moc vynalézaví, když pařit, tak jedině v Las Vegas). Zkrátka pragmatická sázka na jistotu. Ale pokud hodně pracujete (v dolech, na patologii či jako vrcholový manager) a potřebujete si odpočinout u plytké (či lehké, chcete-li) komedie nebo toužíte vidět na velkém plátně své oblíbené herce (Robert De Niro, Morgan Freeman, Michael Douglas či Kevin Kline), tak jsou to asi tak jediné pochopitelné důvody, proč na tento film vyrazit do kina.
 

Putování s dinosaury ve 3D
Rodinná podívaná opět vytěžující dnes tak oblíbené dinosaury a stejnojmennou televizní sérii z roku 1999. Samozřejmě ve 3D, jak jinak, že? Čekejte méně populárně naučného přístupu ve stylu BBC, zato více sentimentálního Hollywoodu. Více 19. prosince v recenzi zde na Houseru.


Komentáře