Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Máme tu opět filmové novinky. Na co vyrazit do kina?

/ Aleš Mečíř, 12.02.2014

Tento čtvrtek míří do kin znudění teenageři, romantické drama, v němž si jdou po krku Russell Crowe a Colin Farrell, nebo zfilmovaný příběh Paula Pottse ze soutěže Británie hledá talent. Recenzi filmu Paola Sorrentina Následky lásky, který vstupuje do tuzemských kin s desetiletým zpožděním, najdete na stránkách Houseru již zítra.

 

Životní šance

První filmovou premiérou tohoto týdne je britská životopisná hudební komedie, která sleduje osudy Paula Pottse, který se zúčastnil prvního ročníku hudební soutěže Británie hledá talent. Ne příliš oslnivý zpěvák amatér byl pro drsnou porotu a odvázané obecenstvo na první pohled snadným terčem, než ovšem začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot. Životního outsidera, kterému jeden večer radikálním způsobem změnil život, si zahrál britský herec James Corden. Jak se snímku v režii převážně televizního režiséra Davida Frankela podařilo proplout mezi hrozícími klišé a stereotypy á la příběh o ošklivém kačátku, posoudíte již tento čtvrtek.

 

Zimní pohádka
Další filmovou novinkou tohoto týdne je romantické drama Zimní příběh, které natočil Oscarem ověnčený newyorský scenárista (Těžká váha, Já, legenda) Akiva Goldsman podle stejnojmenné knižní předlohy amerického spisovatele Marka Helprina. Patříte-li k obdivovatelům romantického dramatu Fontána, které natočil Darren Aronofsky, mohla by se vám Zimní pohádka, jež je Goldsmanovým celovečerním debutem, líbit. Také v ní se totiž za životní láskou cestuje časem. V tomto případě sice jen v průběhu jednoho století v kulisách oku lahodícího New Yorku. Film zdobí známí herci, mezi jinými třeba Russell Crowe, který si zde zahrál nesmlouvavého muže zákona, který se snaží dopadnout zlodějíčka (Colin Farrell) zamilovaného do bohaté krásky. Tu ztvárnila Jessica Brown Findlay (která stejně jako hlavní hrdinka Fontány umírá).V dalších rolích se objeví také Will Smith nebo William Hurt.

 

Apači

Dospívání je poměrně nebezpečný věk, touha po dobrodružství je silná, což často vede k tomu, že člověk jedná, aniž by dalekosáhle rozebíral možné následky. Třeba jako teenageři v celovečerním filmovém debutu herce Thierry de Perettiho s názvem Apači (Les Apaches) z minulého roku, který si odbyl premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Francouzské drama se zaměřuje na partičku výrostků, kteří se v turistické sezoně poflakují po jednom městečku v Jižní Korsice. A nenapadne je pochopitelně nic lepšího než se vloupat do jedné neobydlené luxusní vily. Stráví v ní noc, jež se promění v divoký mejdan. A pak ještě ukradnou pár věcí. A také něco, co bude chtít místní boss zpět. A dá se očekávat, že nebude jednat v rukavičkách.


Komentáře