Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Na co do kina? Máme pro vás tipy na 3 filmové premiéry

/ Aleš Mečíř, 07.11.2013

Komorník

Režisér Lee Daniels (Precious) natočil příběh Cecila Gainese (Forest Whitaker), dlouholetého černošského komorníka v Bílém domě, který obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Film má podle distributorů ambice na pozadí několika desetiletí v Bílém domě sledovat převratné události z dějin USA, ale hlavně vzestup hnutí za občanská práva včetně atentátu na Martina Luthera Kinga. První ohlasy na film ze zámoří nicméně napovídají, že s proklamacemi typu "příběh podle skutečnosti" to nebude zas tak horké.

 

Lásky čas

Původem novozélandský režisér a scenárista Richard Curtis si v Británii postavil kariéru na divácky vstřícných, ale nepodlézavých romantických komediích. Scénáře chrlí od roku 1979 téměř s kulometnou kadencí (třeba Deník Bridget Jonesové, Notting Hill či Čtyři svatby a jeden pohřeb), ale coby režisér debutoval teprve před deseti lety Láskou nebeskou. Poté natočil nasládlou hudební komedii Piráti na vlnách a teď se vrací s romantickou komedií se sci-fi prvky Lásky čas. Vypráví v ní příběh jedné trochu podivné rodiny, jejíž mužští členové disponují schopností cestovat v čase.

 

Cesta za Vánoční hvězdou

Blížící se Vánoce připomíná název jedné z premiér tohoto týdne: Cesta za Vánoční hvězdou. Norský režisér Nils Gaup, který na sebe upozornil baladickým Stopařem či naposledy historickým dramatem Vzpoura v Kautokeinu, se tentokrát pustil do výpravné kostýmní podívané, v níž se mladá dívka vydá hledat ztracenou Vánoční hvězdu, aby zlomila kletbu visící nad královstvím.


Komentáře