Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Róninové bojují o čest a v ringu si to rozdají De Niro a Stallone. Co na to 17 dívek?

/ Aleš Mečíř, 02.01.2014

Jsou tu první filmové premiéry roku 2014.

 

Zpátky do ringu
Sylvester Stallone a Robert De Niro. Těžko byste v Hollywoodu našli další herce, o kterých byste s klidným svědomím mohli říct, že si svou velkou filmovou kariéru doslova vyboxovali v ringu. Oba zmínění pánové se teď snaží v ringu své kariéry trochu oprášit. Řeč je o jejich společném filmu Zpátky do ringu, v němž tito dva senioři změří své síly. Neoživí ovšem své staré role Rockyho Balbou (Stallone v sérii Rocky) a Jakea LaMottu (De Niro v Zuřícím býkovi), ale představí se jako Henry „Razor“ Sharp (Stallone) a Billy „The Kid“ McDonnen (De Niro). Což mají být dva slavní boxeři, kteří se během své aktivní kariéry nestihli utkat, a nikdy se tak nedalo říct, který z nich byl lepší. Napravit to má tedy zápas po třiceti letech. Pokud se rádi bavíte otázkami typu co by kdyby a nevadí vám trocha té umolousané nostalgie, máte teď skvělou příležitost vyrazit do kina.

 


47 róninů
Jak napovídá název, děj amerického dramatu čerpá ze stejnojmenné japonské „národní legendy“, jež vychází ze skutečné události, která se stala na počátku 18. století. Legenda vypráví o skupině róninů (když přijde samuraj o pána, stává se róninem), která se rozhodne pomstít svého pána, jenž byl donucen spáchat rituální sebevraždu. Velký příběh, který si Japonci až do dnešních dní připomínají kvůli hodnotám, jako jsou oddanost, čest, obětavost či vytrvalost, převedl ve značně upravené verzi na filmové plátno téměř neznámý režisér Carl Rinsch. Hlavním tahákem nových 47 róninů je obsazení Keanu Reevese do role nalezence Kaie (v původní legendě ho nenajdete), který by kvůli smíšenému britsko-japonskému původu stál na společenském žebříčku tehdejšího Japonska ještě níže než zmínění róninové. A příliš tedy nepřekvapí, že se v americké verzi příběhu postavil na jejich stranu. Kdo by zatoužil po zpracování, jež by více odpovídalo události, jak ji popisují staré japonské hry, může se porozhlédnout po stejnojmenném japonském filmu z roku 1962.

 

17 dívek
Francouzské drama z roku 2011 si odbude svou tuzemskou premiéru s téměř tříletým zpožděním. Co napadne znuděné francouzské puberťačky, se dozvíte v recenzi filmu 17 dívek zde na Houseru už 2. ledna.


Komentáře