Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Udělejte si čas na kino, čeká vás porce nových filmů

/ Aleš Mečíř, 04.12.2013

Výběr filmových premiér 5. 12.

 

Oldboy: mstitel s kladivem podruhé
Režisér Spike Lee natočil stejnojmenný remake jihokorejského thrilleru Oldboy (2003) režiséra Chan-wook Parka. Složitě vyprávěný příběh o pomstě si časem získal pověst kultovního díla, mimo jiné i kvůli téměř čtyřminutové bitce na úzké chodbě a ve výtahu. Film si však zaslouží uznání především za to, jak často nutí diváka měnit pohled na hlavní postavu. V Leeově remaku ztvárnil roli mstitele s kladivem ostřílený Josh Brolin.

 

Sviňák od Welshe
Také druhá premiéra tohoto týdne má co do činění s poněkud omšelým slovem kultovní. Jak jinak ale ve zkratce charakterizovat autora Irvina Welshe, podle jehož románu Trainspotting vznikl v režii Dannyho Boylea neméně kultovní film. Podle jiné Welshovy knižní předlohy Sviňák letos natočil Jon S. Baird stejnojmenný film, který teď míří i do českých kin. Hlavní roli zkorumpovaného policisty Bruce Robertsona ztvárnil James McAvoy, který se nedávno objevil také v hlavní roli snímku Trans již zmíněného Dannyho Boylea.

 

Cesta, která vás nikam nezavede
Kdo by se chtěl tento týden bát, aby se symbolicky očistil od hrůz všedního dne, může zajít na španělský psychologický horor Cesta, v němž se odcizení manželé a jejich dospívající syn rozhodnou usmířit na izolované horské chatě uprostřed zimy. Že to byl špatný nápad, není nutné rozebírat. Nesmíte ale očekávat nic výjimečného, jen koukatelnou rutinu, které ale s přibývajícími minutami výrazně dochází dech. Snad by ani tak nevadila záplava klišé jako snaha zamaskovat předvídatelné vyústění chatrného děje nelogickou střihačskou hatmatilkou v samotném závěru.


Komentáře