Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Do Chuchle: na koně, auta i vyrazit na lyže

/ Aleš Pohořal, 22.11.2013

Závodiště ve Velké Chuchli neosiří ani po konci hlavní dostihové cvalové sezony. Své mítinky tu budou mít klusáci, pojede se tu pražský automobilový rallyesprint a na závěr roku tu opět vznikne lyžařská trať, která promění areál  ve Skipark.

 

Klusácké mítinky proběhnou 24, listopadu a 8. prosince, pražský  rallyesprint 30. listopadu a pak už tu budou vládnout, tedy když zima dovolí  -- lyžaři. Lyžařská trať vznikne v areálu dostihového závodiště v případě optimálních klimatických podmínek (minimálně -3 °C a méně) a za použití technického sněhu, ten  se bude vyrábět přímo na místě. 


V závislosti na klimatických podmínkách bude délka okruhu přibližně 1 000 metrů a šířka 6 metrů. Trať bude denně strojově upravována pro klasický styl i pro bruslení a v případě dostatečné přírodní sněhové pokrývky se okruh prodlouží. Když vše dobře půjde, mohou se lyžaři dočkat už před vánoci.  Areál bude i díky osvětlení otevřen denně od 8 do 21 hodin, součástí bude i půjčovna lyží, samozřejmostí je občerstvení, převlékárna. Výhodou je velké parkoviště, které pojme až 600 automobilů a skvělá je i možnost dopravit se sem vlakem, zastávka Velká Chuchle je dostupná na pražskou opencard

 

„Běžecké lyžování je zdravý, aktivní sport, kterému lze bez problémů holdovat po celý život až do velmi pozdního věku. Proto chystáme pro letošní sezónu velké množství akcí pro veřejnost a děti a připravili jsme také program pro seniory,“ řekla Kateřina Neumannová, olympijská vítězka, mistryně světa v běhu na lyžích a spoluorganizátorka projektu.


Komentáře