Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Večerní Prahou se jede po padesáté

/ Aleš Pohořal, 15.11.2013

Je to neuvěřitelné. Amatérská soutěž pro širokou automobilovou veřejnost – Rallye večerní Prahou se dočká svého padesátého  ročníku tuto sobotu. V její historii se vystřídalo tisíce posádek, někteří účastníci z prvních ročníků posílají za volant své vnuky.


Šestého října roku 1963 se na start prvního ročníku postavili první soutěžící díky Autoklubu Bílá Labuť a od té doby pokračuje tato soutěž bez přerušení. Již ve čtyřicátém ročníku se spekulovalo, zda to nebude ročník poslední, ale nakonec se soutěž v plné síle dožila  Abrahámovin. Cílem akce je prověřit řidičskou zdatnost, orientační smysl, znalosti a dodržování pravidel silničního provozu zúčastněných řidičů - automobilových nadšenců z řad široké veřejnosti. Hlavním mottem je bezpečnost silničního provozu, což je v dnešní době zvláště aktuální.

 

Soutěžící jsou rozděleni do čtyř kategorií, muži, ženy, ECO – vozy s alternativním pohonem a veteráni. Tyto kategorie budou hodnoceny samostatně a na závěr bude vyhlášen i absolutní vítěz závodu, který je hodnocen podle času a nejmenšího počtu trestných bodů.


Start a doprovodný program letošního již padesátého ročníku se bude opět konat na Výstavišti Holešovice ve spojení s Veletrhem Czechbus a to již tuto sobotu. To nám skýtá jedinečnou příležitost pro prezentaci partnerů i vlastního závodu nejen účastníkům a návštěvníkům této akce, ale i návštěvníkům veletrhu z řad široké veřejnosti.


Komentáře