Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Neděle ve velkém stylu! Kam na nejlepší brunche v Praze

/ Edita Zeit, 04.11.2013

Brunch se v posledních letech stal oblíbenou kratochvílí všech gastrem posedlých Pražanů. Po dlouhé sobotní noci je občas přece jen trochu problém vstát na osmou a pozdní snídaně spojená s opulentním obědem je pro takovou neděli ideální volbou. S nadcházejícími zimními měsíci si nedovedu představit moc přijemnějších víkendových aktivit než právě brunch.

 

Perfektní brunch splňuje několik kritérií. Za prvé je tam fantastické jídlo, co si za normálních okolností nemůžete dovolit, jako jsou hory ústřic, humři, makronky atd. Za druhé zahrnuje neomezenou konzumaci vína, protože s kvalitním vínem je jídlo hned větší radost. A za třetí: je tam oddělený dětský koutek. Který je ten nejlepší, ptáte se? Mám tady pro vás svou fantastickou brunch čtyřku.

 

1. Radisson Blu Alcron, La Rotonde

V hotelové restauraci La Rotonde se každou neděli odehrává ta nejluxusnější hostina, co si jen můžete představit. Za doprovodu nevtíravého jazzu a sklenky francouzského červeného se tu pravděpodobně nacpete k prasknutí. Kromě obligátních ústřic a sushi připravovaného přímo před vámi si můžete dát třeba mušle svatého Jakuba, nějakou tu českou klasiku, nepřeberné množství různých předkrmů, co ani nebudete umět pojmenovat nebo jeden z prudce dekorativních dezertů. Highlightem jsou bezpochyby makronky, ty jsou dnes velmi „in“ a tady je mají dokonce v několika barvách. A kdo ví, třeba tu narazíte i na Romana Pauluse (pokud zrovna nebude na nákupu v Lidlu).

Cena: 1249 Kč

 

2. Hilton Old Town, Zinc

Kdo má rád asijskou kuchyni, dá přednost Zincu. Brunch tu připravují pod taktovkou indonéského šéfkuchaře Ari Munandara, takže asijský vliv je tu zcela pochopitelný. Velkým plusem je výběr mořských plodů a korýšů včetně humrů, což je opravdu lahůdka. Nabídka je podobně rozsáhlá jako v Radissonu, jako mínus vidím nepříliš talentovanou zpěvačku, která může některé citlivější jedince přívádět k šílenství.

Cena: 990 Kč

 

3. Mandarin Oriental, Essensia

Šéfkuchař Jiří Štift rád dělá věci jinak a to se projevuje i v jeho konceptu brunche. V Essensii se nedočkáte žranice, která je pro tyto radovánky tak typická, místo toho dostanete do detailu vyladěné čtyřchodové menu: samozřejmě podle aktuální sezóny. Jídlo doplňuje nabídka vín z jednoho konkrétního vinařství a pozor: konzumace je neomezená. Tento fakt s sebou přináší jistá rizika, nicméně nelze než doporučit.

Cena: 1250 Kč

 

HOUSER.CZ TIP: Marriott

Marriott nikdy nezklame: vždycky tu mají kopec ústřic, který postupně doplňují, spousty krevet na různé způsoby, parádní dezerty a samozřejmě čokoládovou fontánu. Poměr kvality a ceny je tu asi nejlepší, proto tu taky často narazíte na ponožky v sandálech a jiné módní kreace.

Cena: 895 Kč

 


Komentáře