Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Lenny pokračuje dalším skvělým EP

/ Filip Nekodým, 06.12.2013

Dcera zpěvačky Lenky Filipové možná brzy předčí kariéru své matky. Dvacetiletá zpěvačka Lenny totiž ukazuje svou tvorbou velkou vyzrálost a talent.

 

Letos v létě představila písničkářka debutové EP All My Love, které budilo pozornost napříč generacemi. Nyní přichází Lenny s nový EP, které vychází převážně z vlastního autorského zázemí. Novinka strhává emotivními texty a přesvědčivým hudebním zpracováním, které se zejména opírá o vlastní klavírní aranže. Mimo rychlé přípravy nové desky Lenny stihla zahájit studium písničkářství v Londýně a odehrát zde několik koncertů.


„Popravdě jsem ani nečekala, jako moc bude první EP oblíbené u posluchačů. Na koncertech o něj byl vždy velký zájem a navíc obstálo i u kritiky. To pro mě bylo velkou motivací a zároveň výzvou udělat další nahrávku, která se bude nést v podobném duchu – prostém, ale upřímném. Zrodil se Fighter, který je dle mého názoru zase o něco vyspělejší a procítěnější. Texty jsou smysluplnější a já se jako autorka cítím být zase o trochu více inspirovaná a produktivnější. Už teď mi chodí vzkazy od lidí, kteří se na novou desku těší a já už se na oplátku nemůžu dočkat, až jim Fightera představím. To je pro mě odměna a satisfakce,“ říká Lenny.

 

Samotné natáčení EP probíhalo během října a listopadu ve studiu Sono v koprodukci zkušené dvojice  Milan Cimfe & Boris Weber. Ke skladbám „My Bones“ a „Fighter“ Lenny přizvala vlastní kapelu, která podtrhuje intenzitu a energii obou písní.  Fanoušci skladby „Letter To You“ se mohou těšit na její živý záznam z chystaného live CD/DVD  Lenky Filipové „Concertino Live“ (Masarykovo nádraží Praha 2013) s hosty Lenkou Filipovou a cellistou Jakubem Mayerem. Poslední skladba, balada od Bryana Adamse „I´m ready“,  je v podání Lenny opravdovou třešničkou na dortu. Úplný závěr pak patří krátkému bonusu „Am I Wrong?“, ve kterém Lenny ukazuje další ze svých muzikantských poloh a je i malou předzvěstí toho, čím nás může v budoucnu překvapit.

 

Již nyní si novinku můžete poslechnout exkluzivně na Deezeru ZDE a od pondělí 9. prosince bude k mání na dalších digitálních servisech.


Komentáře