Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Restaurace Wigwam své strávníky rozhodně nezklame

/ Filip Nekodým, 13.06.2011

Do smíchovské restaurace Wigwam jsem zavítal již mnohokrát. Moc mi zde vyhovuje její atmosféra, stylové prostředí a především pak skvělé jídlo. Vybrat si můžete z řady burgerů, steaků, tortil a nově nabízeného tapas.


V restauraci Wigwam je mimo útulného prostředí uvnitř také prostorná zahrádka, kde se dá příjemně posedět i ve větším počtu lidí. Na Wigwamu je snadné si všimnout, že si majitelé vyhráli na sebemenších detailech, a že jednoduše vedou svou restauraci s vysokou profesionalitou.


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Novinka nás přesvědčila
Přesuňme se od popisu prostředí k jádru pudla a to k jídlu. S přítelkyní jsme si vyšli do Wigwamu začátkem tohoto týdne na večeři a zvolili jsme zřejmě tu nejvhodnější dobu. Na jídelním lístku se totiž objevila horká novinka v podobě tapas. Pokud jste navštívili nějaký ten tapas bar, třeba i ve Španělsku, víte, že se toto jídlo zavděčí většině strávníků pro svoji chuťovou rozmanitost. Ale pozor, někdy, a v našich končinách obzvlášť, se dá i pěkně pokazit. Řada kuchařů si totiž ráda recepty na tapas domestikují, tak tomu však není ve Wigwamu. Pokud tedy máte v oblibě uždibování po španělsku, je nasnadě si zde zvolit tapas pro dámy nebo tapas pro pány. S přítelkyní jsme si vybrali každý to svoje a samozřejmě ochutnali navzájem. Na malých mističkách byly naservírovány například cibulové chutney, roastbeef s dijonským dipem nebo pražená pancetta s pažitkou. Nejvíce u mě však zabodovala vepřová žebírka v medové chilli marinádě z Tapas setu Papas –  tedy jídla pro pány. Přítelkyni nejvíce oslovily grilované krevety na olivovém oleji ze setu pro dámy.

 

Zaručená kvalita

Po vychutnání posledních soust tapas jsem si objednal místní specialitu, kterou jsem zde již mnohokrát jedl. Kuře Wigwam, které, musím předeslat, je velmi ostré, patří k vyhlášeným pokrmům restaurace. Kuřecí prsa jsou marinovaná zázvorem, česnekem, chilli a citronovou šťávou. Za vhodnou přílohou bych rozhodně doporučil jasmínovou rýži. Překvapivé je, že tato gurmánská lahůdka stojí jen 155 korun. Přítelkyně po chvíli, kdy sledovala, jak si kuře vychutnávám, neodolala a objednala si burger s volským okem. Ve Wigwamu si můžete vybrat z pěti variant burgeru amerického stylu, které jsou tedy servírovány se zeleninovou oblohou a hranolky. Své síly však přecenila, protože skvělý, ale velký burger nedojedla.
A jde se domů
Návštěva restaurace Wigwam mě opět nezklamala a především mě potěšila novinkou v podobě tapas, které stojí jen 149 korun.  Pokud do Wigwamu vyrazíte například s větší skupinou přátel, rozhodně si dejte maxi mojito, které zde mají za skvělých 599 korun.

 

Cafe Bar Wigwam

Zborovská 54, Praha 5


Komentáře