Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Stará láska nerezaví. Hurá na drink

/ Filip Nekodým, 27.05.2011

Kvalitní podnik v centru Prahy, kde míchají vynikající koktejly za rozumné ceny? Možná to zní bláhově, ale řada z vás tento koktejl-bar stejně dobře zná. Funguje tu totiž již desátým rokem. A stále patří mezi špičky.

 

Časy se mění, a mění se i místa, kam rádi chodíte. Některý podnik zanikne a nahradí ho jiný, předražený, některý změní majitele a to, na co jste bývali zvyklí, najednou neplatí. Orange Bar v Haštalské ulici na Praze 1 ale ze svých předností naštěstí nic neztratil. A jestli se tu něco změnilo, pak je to snad ještě větší profesionalita, než na kterou jsme byli zvyklí. Jinak stále platí: bohatý výběr skvělých drinků, rozumné ceny, kvalitní obsluha, příjemné prostředí, skvělá lokalita – centrum Prahy poblíž Dlouhé ulice. Ale pěkně popořádku.


Dlouhé drinky pod 100 korun. Nekupte to!
To, že máte v Orange Baru zaručenou kvalitu, prozrazuje už fakt, že Michelin Guide si zapsal tento podnik na svůj seznam. K výběru je tu téměř na sto druhů koktejlů, prim zde hrají především kubánské drinky jako Piňa colada a Mojito. Kromě klasického mojita si můžete poručit i jahodové, zázvorové, vanilkové a mnoho dalších. Ať už se ale rozhodnete pro jakýkoli drink, jedno máte jisté. V Orange Baru vám ho připraví vždy z čerstvého ovoce či jiných čerstvých surovin. A ceny? To se podržte. Protože ty se tu za dlouhé drinky jako je Mojito, Caipirinha, Cuba libre, Tequila sunrise, Piňa colada, Sex on the beach a další pohybují od 60 do 140 korun. V drtivé většině ale nepřekročí čtyřdecilitrový drink sto korun. A pokud je vás víc, neváhejte a objednejte si koktejly do džbánu za výhodnější ceny. Vyplatí se to. Často tu jsou také k dostání, jak bývá v zahraničí zvykem, drinky ze sezonního ovoce.


K baru tohoto typu samozřejmě patří i kvalitní jihoamerické rumy. Doporučujeme kolumbijský rum Dictador nebo panamský Abuelo. Pro opravdu mlsné jazýčky je tu k mání hit mezi rumy, dvanáctiletý venezuelský Diplomático. Vybírat zde máte opravdu z čeho. Orange Bar ale není samozřejmě jen o alkoholu. Z káv vám doporučujeme klasické frappé, dělají ho zde výtečné, objednat si ale můžete i tuto ledovou kávu s různými příchuti, například s mandlemi, oříšky, kokosem nebo čokoládou.


Všechno je tu na míru
Výhodou Orange Baru je jeho flexibilita. Uvažujete-li totiž o firemní či soukromé párty nebo narozeninové oslavě, v Orange Baru vám ji připraví přímo na klíč. Tematické akce tu nejsou žádný problém, drinky vám zde připraví jednoduše na míru (například různé nápoje pouze z manga), problém není ani zajištění cateringu. A bude-li vaše přání ještě specifičtější a netradiční, před akcí si majitelé svůj personál vyškolí, ať už pro přípravu speciálních drinků či pro další příležitost.


Jako doma
Orange Bar je jednoduše příjemný podnik s tradicí. K dobré atmosféře tu přispívá nejen domácí prostředí, vkusně zařízený interiér, ale také hudba – launch music, electric-jazz, new-beat, prostě hudba, která k podobnému podniku jednoduše patří.

 

Orange Bar
Haštalská 15, Praha 1


Komentáře