Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Zkus mě rozesmát: Moc jednoduchá komedie

/ Honza Novotný, 18.04.2011

Bezmála dvouhodinová romantická komedie režiséra Dennise Dugana je archetypální ukázkou filmu, který je dobré vidět jenom jednou a dost. Plytká zápletka, okoukaný humor a jak film dopadne, uhádnete snad už jen po kouknutí na plakát lákající do kina.


Originalitou příběh zrovna nesrší
Plastický chirurg Danny je ukázkový sukničkář, který ač je sám svobodný, balí holky na to, že je ženatý muž. Jeho „oběti“ pak mají pocit, že je hůře dostupný a jdou mu rychleji na ruku. Jenže jednoho dne narazí na překrásnou Palmer, která splňuje jeho ideály o dívce snů. Palmer náhodně najde Dannyho falešný snubní prstýnek a tento moment ho uvrhne do kolotoče šílených událostí. Vymyslí si báchorku o rozvodu, kterou zahraje situaci do autu a Palmer si tak udrží. Jenže teď potřebuje falešnou manželku. Požádá proto svou kolegyni z práce Katherine, aby předstírala, že je jeho ženou, se kterou se rozvádí. Ta zprvu odmítá, ale nakonec zjistí, že tato nová role má i svá plus. Danny je tak lapen do sítě svých lží a ocitá se uprostřed dvou žen. Krásné Palmer, kterou chce získat, a kolegyně Katherine, kterou k získání ženy snů využívá. Všichni společně se vydávají na tropickou dovolenou, na kterou jsou přibrány dvě malé děti Katherine, a jakýsi obrýlený skřet (nesmírně trapná postava, kterou bych nejraději vykopnul z plátna hned po prvním příchodu na scénu). V atraktivním, ale neoriginálním prostředí tropického ostrova jsme svědky všemožných potrhlých scének, které mají diváka bavit. Uvidíme záchranu života dusící se ovci, nějaká ty pády do bláta, rány do rozkroku, trocha fekálního humoru a řada dalších trapných vtípků a směšných scének. Hlavní devízou filmu je to, že je divákovi od začátku jasné, kam film směřuje a jak dopadne. Danny se odcizuje krásné Palmer a naopak se sbližuje s kolegyní Katherine… Kdyby autor filmu prozradil konec filmu hned na začátku, vyšlo by to nastejno.


Ani blonďatá kočka to nezachrání
Do hlavní role proutníka Dannyho obsadil režisér Dugan v posledních letech do ztřeštěných komedií často obsazovaného herce, Adama Sandlera. Oproti filmům 50x a stále poprvé a Klik – život na dálkové ovládání se mi jeho výkon líbil podstatně méně. Krásnou Palmer hraje modelka a herečka Brooklyn Decker, opravdu půvabná blondýnka, u které mi ale přišlo, že spíš funguje ve filmu jako takové pozlátko, barbína, než jako herečka. Pozitivním zjištěním pro mě bylo, že Jennifer Aniston, která se ujala role Katherine, je i s přibývajícími lety stále velmi přitažlivou ženou. Její výkon mi přišel ze všech protagonistů nejlepší, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že na plátně vidím Rachel ze seriálu přátelé. Ve filmu se objeví i slavná herečka Nicole Kidman, ale postava, kterou ztvární, sotva stojí za povšimnutí.


Závěrem
Zkus mě rozesmát, v originále Just go withit, je špatnou komedií, jejíž zhlédnutí se sice dá přežít bez výraznější úhony, ale je to vážně bída. Jednou nebo dvakrát jsem se lehce zasmál nad víceméně povedeným fórem, ale povětšinou jsem se trpce ušklíbl nad toporností a trapností předkládaného humoru, ale po většinu času jsem zíval nudou a vyhlížel závěrečné titulky.


Komentáře