Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Chrome přivezou do Prahy nové album

/ Houser.cz, 31.03.2014

Legendární kapela Chrome v květnu a červnu absolvují evropské tour, při kterém 9.června přijedou premiérově také do Prahy, kdy zahrají v Lucerna Music Baru.

 

Od svého vzniku v roce 1976 Chrome překonávali zvukové bariéry a stali se průkopníky v mnoha subžánrech, včetně stylů jako psychedelický punk, art rock, avant punk, industrial, electronic rock a space rock. Chrome jsou také mostem mezi psychedelickým noisem šedesátých let, art-glamem Ena, Bowieho, Hammila, postmoderním cool Neu! Kraftwerk atd. a postojem a etosem punku. Helios Creed, legendární frontman a kytarista je zpět v plné polní s novým obsazením Chrome a muzikanty, kteří se podíleli na zmrtvýchvstání Damned, Stranglers, Sex Pistols, Hawkwind, James White & the Blacks, Farflung a dalších až k Beatles a světu performančního umění.

 

Mezi fanoušky Chrome patří NIN, Ministry, Butthole Surfers, Sonic Youth, Nirvana, MGMT a další. Chrome právě vydávají Half Machine from the Sun, the Lost Tracks from '79-'80, album dosud nevydaných skladeb z období let 1979 Half Machine Lip Moves a 1980 Red Exposure sessions. Album získalo skvělé recenze, protože mnozí považují toto období kapely za nejlepší. Ale tohle není retro kapela!

 

V roce 2014 vychází také zbrusu nové album Chrome: FEEL IT LIKE A SCIENTIST se singlem Prophecy, který také nadchl kritiky. Album je 38. počinem Helios Creeda, jehož neuvěřitelná kreativita jako sólového umělce i jako člena Chrome ovlivnila většinu postmoderního rocku od cold wave k new wave, industriálu, od noise rocku k grungi. Inovativní a přelomoví Chrome si zasluhují status undergroundové legendy. Posunují hranice a naperou vám svou muziku přímo mezi oči!


Komentáře