Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

David Černý se pustil do slavných osobností

/ Houser.cz, 21.10.2013

David Černý v galerii dvorak sec contemporary vystaví portrétní reliéfy známých osobností a další umělecké objekty. Známý český výtvarník s pověstí provokatéra, bude od 24. 10. do 6. 12. prezentovat svou nejnovější tvorbu v renomované galerii dvorak sec contemporary v centru Prahy.

 

Součástí Černého sólo výstavy Über ego bude celkem 22 pozoruhodných uměleckých objektů, které vznikly v letech 2012 a 2013. Konkrétně půjde o 9 portrétních reliéfů známých osobností a další 4 reliéfy vytvořené originální technikou kombinovaného média zalití drobných předmětů do pryskyřice, 4 trojrozměrné objekty zalité v transparentním tvaru krychle a 5 sochařských realizací, z toho 2 kinetické.

Davida Černého spíše než estetická stránka uměleckého díla láká sarkastická intervence do společenských vztahů a veřejných prostorů. Součástí výstavy Über ego bude i šestimetrová skulptura In Utero, umístěná v v blízkosti galerie dvorak sec contemporary (Dlouhá ulice a V Kolkovně). 
David Černý (1967, Praha) v roce 1994 ukončil studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (sochařský ateliér Kurta Gebauera), v letech 1994-96 absolvoval studium v rámci P.S.1 a Whitney Museum Independent Study Program v New Yorku. V roce 1996 získal Pollock Krasner Foundation Grant a o čtyři roky později se stal laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého.


 


Komentáře