Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Diváci se opět dočkají čekárny

/ Houser.cz, 07.11.2013

Mezinárodní Divadelní studio Farma v jeskyni opět uvede po delší době 12. a 13. 11. v Experimentálním prostoru NoD úspěšné, divácky atraktivní a strhující představení Čekárna.


Výjimečně bude uvedeno v novém hereckém obsazení. Pozvání na hostování v představení přijala Charlotta Öfverholm, švédská choreografka tanečnice skupiny Jus de la Vie, která byla zároveň dominantní osobností skupiny DV8 Physical Theatre. V České republice už v minulosti spolupracovala s Farmou v jeskyni na Festivalu Farma 2007, nebo v roce 2005 spolupracovala s choreografem Janem Kodetem na představení Lola & Mr. Talk. Do představení Čekárna se také po delším čase vrací i česká tanečnice Zuzana Richterová a slyšet a vidět budete mít možnost nového hudebníka Štěpána Drtinu.

 

Příběh se odehrává na železniční stanici Žilina–Záriečie, ze které byli během druhé světové války deportováni Židé ze Slovenského státu. V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní“ cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví. V banálním vztahovém trojúhelníku se kumuluje privátní násilí evokující nezhojené historické trauma, ze kterého pořád roste tichý nacionalizmus. Jsme na místě svědomí střední Evropy, kde se za tónů slovenského tanga setkáváme s přízraky těch, s nimiž jsme se nerozloučili.


Komentáře