Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Dva nejúspěšnější interpreti slam poetry změří síly naživo

/ Houser.cz, 19.05.2014

Již počtrnácté se pražském Rock Café uskuteční přátelská bitva básníků v žánru slam poetry. Organizátorům se tentokrát podařilo vlákat na jedno podium dva nejúspěšnější slamery posledních let.

 

Zatímco dvojnásobný mistr republiky Jakub Foll již dosáhl na české scéně vrcholu, za který nelze jít (mistrovství ČR ve slam poetry má pravidlo, které po zopakovaném vítězství vylučuje interpreta z další účasti v soutěži, aby uvolnil místo novým talentům), slamer Metoděj Constantine má v letošním roce šanci svůj triumf z roku 2013 obhájit. Od začátku roku o tom ostatně přesvědčuje skvělými výsledky v mnoha exhibicích, přičemž málokdy se někomu z jeho soků v poezii naživo, jej podaří porazit. Přitom Constantine oplývá v tomto směru skromností: „Jsem jen jedním z článků slam poetry scény, mé schopnosti se vyvíjejí i díky ostatním interpretům,“ připomíná slamer.     

 

Setkání obou interpretů na jednom podiu tak slibuje souboj dvou geniálních improvizátorů. Constantine si často nechává z publika „nahazovat“ slova, z nichž okamžitě tvoří trefné glosy a Foll je zase mistrem poetického příběhu, který stvoří přímo na jevišti. Na exhibicích slam poetry probíhá měření sil básníků v přátelském duchu, nesoutěží se o hodnotné ceny, ale spíše pro věc samotnou. To také před několika měsíci dokázala poslední akce, na které se oba mistři potkali – v jejím závěru vyvolali před nadšeným publikem společně s dalšími účinkujícími skutečný „básnický jam“.

 

SLAM POETRY EXHIBICE vol. 14
20. 5. 2014 / 20.30 Rock Café


14. exhibiční bitva borců v poezii naživo!
Metoděj Constantine (mistr ČR 2013), Jakub Foll (2x mistr ČR), Pavel Klusák, Eliáš Jeřábek, Mručivák, Monika Serbusová, Lojza Kvádr a Anatol Svahilec.


Moderuje: Martin Vasquez


www.facebook.com/slampoetry , www.slampoetry.cz


Komentáře