Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Farmářské trhy oživí občerstvení z Argumentu

/ Houser.cz, 22.03.2013

Dejvická restaurace Argument bude počínaje 30. březnem každou sobotu zajišťovat občerstvení pro návštěvníky farmářských trhů na Vítězném náměstí v Praze 6.


Základní nabídku Argumentu na trzích bude tvořit celerová polévka, domácí burgery a specialita týdne. Všechny použité suroviny pocházejí od prověřených českých dodavatelů – například v burgerech se skrývá slanina od vyhlášeného pražského řezníka Kšány a prvotřídní hovězí z plemene česká stračena. „Kvalita surovin je rozhodující a co můžeme, to si vyrábíme sami, ať už bulky nebo vlastní majonézu,“ říká šéfkuchař Argumentu František Maděra. „Jen tak se můžeme spolehnout, že je kvalita opravdu prvotřídní.“ Výborné jídlo doplní domácí nealkoholické nápoje: ice tea, zázvorová limonáda a citronáda.


Trhy se tematicky odrazí také ve víkendové nabídce Argumentu, která pod heslem „Farmářské víkendy v Argumentu“ nabízí menu sestavené z těch nejlepších pochoutek od drobných tuzemských pěstitelů a chovatelů.


Argument patří již několik let k podnikům vyhledávaným labužníky z celé Prahy. Servíruje moderní pokrmy výhradně z čerstvých surovin a krom oceňované kuchyně je též proslulý výborným personálem, klidnou zahrádkou a příjemnou, neokázalou atmosférou, která jej odlišuje od mnoha jiných špičkových restaurací v Praze. Interiér se vyznačuje čistými linkami a nenuceným pohodlím konce 30. let s dotykem moderny. V hodnocení odborníků oslovených redakcí Hospodářských novin obsadil Argument 14. - 25. místo v žebříčku Nejlepší restaurace v Česku 2011.


Komentáře