Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Festival Zlomvaz

/ Houser.cz, 25.05.2015

Blíží se Zlomvaz Festival. Studenti z celého světa obsadí DAMU

Divadelní přehlídka Zlomvaz Festival, kterou od roku 1994 hostí pražská DAMU, oznamuje pro tento rok nejnabitější program ve své historii. Zlomvaz Festival bude součástí Pražského Quadriennale 2015, nejvýznamnější světové přehlídky v oblasti divadla a scénografie. Obě události se uskuteční od 18. do 28. června. Zlomvaz očekává na 3 tisíce studentů a mladých profesionálů, kteří se přijedou zúčastnit workshopů a podívat na výstavy a účinkující ze všech koutů světa. Ke třiceti představením na DAMU se přidá dalších třicet pouličních představení na Jungmannově náměstí.

Na festivalu se letos podílí kromě „damáků“ také studenti z londýnské The Royal Central School of Speech and Drama a chicagské DePaul University. „Pro festival bylo vybráno spoustu nádherných představení, především se ale těším na zajímavé performance ze Spojených států, Španělska, Izraele a Nizozemska,“ prozradila Jessica Bowles, umělecká vedoucí SpaceLab, edukativní části PQ 2015.

„Snažíme se, aby byl letošní Zlomvaz pestrý a inovativní. Při výběru z dvou set přihlášených projektů jsme kladli důraz na vizuální stránku, interaktivitu a nekonvenčnost. Zároveň jsme se řídili tématem stěžejním pro celý letošní ročník PQ, což je SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika.“ řekla Markéta Bodoríková, studentka produkce z dramaturgického týmu.

Kromě bohatého divadelního programu čeká návštěvníky příjemně zařízené prostředí k setkávání. „Celá škola bude sloužit jako zázemí nejen pro všechny studenty, kteří přijedou na PQ. V místnostech, ve kterých se nebudou odehrávat představení, budou probíhat workshopy a přednášky. Na střeše divadla otevřeme letní bar. Nedaleko bude chill out zóna, kde si mohou studenti odpočinout, občerstvit se a sdílet své dojmy,“ řekl další ze studentů, Václav Strýček, zodpovídající za marketing.

Součástí přehlídky bude také SpaceLab OFF Program, který se uskuteční
v třípatrové budově na adrese Cihelná 4 na Malé Straně a nabídne především rozmanité hudební interprety. Během deseti večerů vystoupí například Monikino kino, Kyklos Galaktikos, Kopyrajt a další zástupci mladé české scény.  Celý meeting point bude sloužit jako výstavní prostor s názvem PQ_PRIVAT a scénografové a scénografky z katedry alternativního a loutkového divadla DAMU z něj vytvoří živý byt s užitou scénografií. Nebude chybět ani tradiční fotbalový turnaj Zlomvaz Cup.

Přednostní právo navštívit zlomvazová představení mají držitelé PQ akreditací, které jsou v prodeji až do 31. 5. 2015 na: www.pq.cz

Kompletní program Zlomvaz Festivalu najdete na: www.zlomvaz.cz nebo
na http://program.pq.cz


Komentáře