Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Filmových novinek je tento týden málo, táhne ale Železná lady

/ Houser.cz, 01.03.2012

Žádné filmové hody tento týden nečekejte. Z trojice filmů zřejmě nejvíce láká životopisné drama Železná lady, za jejíž ztvárnění dostala Maryl Streepová Oscara.

 

Železná lady
Film ukazuje jedenáctileté působení Margharet Thatcherové v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.


Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady.


Drama, životopisný, Velká Británie, 2011, 105 minut, režie: Phyllida Lloyd, hudba: Thomas Newman, hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Anthony Head, Richard E. Grant, Olivia Colman, Roger Allam, Julian Wadham, Harry Lloyd, distributor: Bioscop.

 

Ghost Rider 2
V pokračování světově úspěšného hitu Ghost Rider z roku 2007 se vrací hrdina Johnny, který se snaží zlomit kletbu ďáblova lovce.


Johnny stále bojuje se svou kletbou ďáblova lovce, skrývá se na vzdáleném místě ve východní Evropě, když si ho najme tajná náboženská sekta, aby zachránil mladého chlapce (Fergus Riordan) před ďáblem (Ciarn Hinds). Nejdříve se Johnny zdráhá přijmout zodpovědnost Ghost Ridera, ale je to jediný způsob, jak ochránit chlapce a jediná možnost pro něj, jak se navždy zbavit kletby.

 

Akční, fantasy, thriller, USA, Spojené arabské emiráty, 2011, 95 minut, režie: Mark Neveldine, Brian Taylor, hrají: Nicolas Cage, Violante Placido, Ciarán Hinds, Idris Elba, Johnny Whitworth, Christopher Lambert, distributor: Falcon.

 

Ďábel v těle
Tuhle hru už s filmovými diváky úspěšně zkoušeli tvůrci Záhady Blair Witch nebo hororů ze série Paranormal Activity. Tak proč jim nenabídnout „autentické“ záběry vymítání ďábla, zabalené do mrazivého příběhu?


Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži.

 

Thriller, horor, USA, 2012, režie: William Brent Bell, hrají: Fernanda Andrade, Simon Quarterman, Evan Helmuth, Ionut Grama, Suzan Crowley, Bonnie Morgan, distributor: Bontonfilm.


Komentáře