Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Filmovým novinkám vévodí Mission Impossible

/ Houser.cz, 14.12.2011

Čtvrtek je dnem filmových novinek, a tak se pojďme podívat, na co do kina můžeme zajít.

 

Mission Impossible – Ghost Protocol
Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml.

 

Ruští představitelé jsou z útoku na Kreml rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o válečném aktu. A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“, čímž ji odřízne od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů udělá lidi na odstřel. To rozhodně není přehánění, krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) se pokusí najít pachatele útoku, a smýt tak ze sebe veškerou vinu. Jak bylo řečeno už v úvodu, tahle mise bude skutečně nesplnitelná.


Akční, dobrodružný, thriller, USA, 2011, 133 minut, režie: Brad Bird, hudba: Michael Giacchino, hrají: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Ving Rhames, Josh Holloway, Tom Wilkinson, Léa Seydoux, Michael Nyqvist, Anil Kapoor, Darren Shahlavi, Vladimir Mashkov, Samuli Edelmann, Miraj Grbic, Ivan Shvedoff, Brian Caspe, Ivo Novák, distributor: Bontonfilm

 

Poupata
Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova s plným vědomím toho, že její jedinou naději je útěk, a tudíž zrada nejbližších. Honza věří v čistotu a sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Kamila hledí s jistotou do budoucna a nehodlá si připustit bídu dnešního dne. Jediný Jarda ví, že svět ani sebe nezmění. Vědom si svého slabošství, nepokouší se o nic. Chorobná závislost na výherních automatech, která přivedla jeho nejbližší do neřešitelné životní situace, je v jeho mysli samozřejmostí. Skutečný a přesvědčivý pokus o záchranu rodiny přijde ve chvíli, kdy je pozdě...

 

Drama, Česko, 2011, 94 minut, režie: Zdeněk Jiráský, hudba: Martin Přikryl, hrají: Vladimír Javorský, Malgorzata Pikus, Marika Šoposká, Josef Láska, Kateřina Jandáčková, Thi Minh Nguyen, Natálie Řehořová, Aneta Krejčíková, Dana Syslová, Jiří Maryško, Luboš Veselý, Miroslav Hanuš, Edgar Dutka, Vladimír Polívka, Otmar Brancuzský, distributor: Bontonfilm

 

Monstra oceánů 3D: Pravěké dobrodružství
Film Monstra oceánů 3D: Pravěké dobrodružství je propojením velkolepé, vizuálně realistické animace a skutečných nálezů a vykopávek z paleontologických sbírek z celého světa.

 

Film sleduje rodinu Dolichorhynchopsů, familiárně nazývaných Dolíci, při jejich putování starodávnou vodní říší šavlozubých ryb, pravěkých žraloků a gigantických chobotnic. Na své pouti se Dolíci setkávají s dalšími jedinečnými mořskými tvory: ještěrovitým plazem Platecarpem, který jako hadi polykal svoji kořist v celku, Styxosaurem, s krkem dlouhým bezmála 6 metrů a veslovitými ploutvemi o velikosti dospělého člověka, či s obrovitým predátorem bez nepřátel, stojícím na samém vrcholku potravního řetězce, Tylosaurem. Divák se díky filmu ocitá v málo probádaném prostředí, ať už sleduje vykopávky zkamenělin či repliky monstrózních predátorů lovících v mělkých mořích.


Dokumentární , animovaný, dobrodružný, USA, 2007, 40 minut, režie: Sean MacLeod Phillips, hudba: Peter Gabriel, hrají: Liev Schreiber, Caroline Vinciguerra, distributor: D-cinema.


Komentáře