Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Hello, Dolly! slaví

/ Houser.cz, 11.07.2011

13. července proběhne již 50. repríza slavného amerického muzikálu Hello, Dolly! v hlavní roli s Ivanou Chýlkovou bez alternace. Hit loňského  METROpolitního léta hereckých osobností se hraje v Divadle Hybernia po celé prázdniny, nově s anglickými titulky. Za doprovodu živého orchestru se diváci mohou těšit i na Kryštofa Hádka, Jaromíra Dulavu, či Josefa Cardu. Do představení se vrací po mateřské dovolené i Simona Babčáková.


V nastudování Studia DVA dále účinkují  Monika A. Fingerová, Michal Slaný, Jan Meduna, Berenika Kohoutová, Mojimír Maděrič a další. Jako host se v roli Ernestiny Zámožné střídají dvě legendy české populární hudby Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová. Muzikál Hello, Dolly! nastudoval režisér Ondřej Sokol s použitím nových písňových textů Eduarda Krečmara. Hudební aranžmá připravil skladatel a dirigent Kryštof Marek. Premiéra proběhla  6. a 7. července 2010.


Kromě anglických titulků pro zahraniční návštěvníky v divadle přibyla nově i opona. Ivana Chýlková k tomu dodává. „…diváci viděli scénu už před představením, což byla velká škoda, protože se nekonalo to krásné překvapení, kdy orchestr začne hrát, otevírá se opona a člověk vstupuje do toho neskutečného světa, kde mu má být dvě hodiny krásně, útulně. Oponu jsme dodali, drobně změnili začátek a diváci to mají zase s tím bonusem překvapení.“


Muzikál Hello, Dolly! vznikl na motivy frašky Thortona Wildera dnes známé pod názvem Dohazovačka. Jednoduchý příběh vdovy Dolly Leviové, která se živí jako dohazovačka, a jednoho ze svých zákazníků – mrzoutského starého mládence – přiměje svým šarmem a kouzlem změnit se v milého, galantního muže, zpracoval Michael Stewart. Geniální hudbou jej opatřil Jerry Herman. Muzikál měl premiéru před 46 lety, 16. ledna 1964 v New Yorku a „rozdrtil” všechny dosavadní broadwayské rekordy /2844 repríz/. Ústřední píseň v podání Louise Armstronga (stejně jako slavná filmová verze s Barbrou Streisand) obletěla celý svět a stala se nesmrtelným hitem – právě tak jako celý muzikál.


Komentáře