Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Inteligentní román pro inteligentní ženy? Život té druhé

/ Houser.cz, 05.11.2013

První kniha v češtině s názvem Život té druhé od královny britské literatury pro ženy Adele Parks právě vychází 6. listopadu u nakladatelství Domino v jedinečné edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy.

 

První román Adele Parks vyšel před třinácti lety. Díky němu se okamžitě dostala na prestižní seznam nazvaný Authors To Watch. Sledovat ji se rozhodně vyplatilo. Dnes je autorkou dvanácti románů, které byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Z kategorie "velký talent” postoupila mezi nejprodávanější britské autory. Její první kniha u nás právě vychází.

 

Karin Lednická z nakladatelství Domino ke knize dodává: „Hrdinky knihy Život té druhé si to zkusily: každá z nich ochutnala to, čeho se jí dříve nedostávalo, což ovšem v žádném případě neznamená, že ochutnané vždy chutnalo. Vlastně by se dalo říct, že tento román je o šancích a možnostech, které si vědomě odpíráme. A o tom, co se stane, když nás život postaví do situace, kdy si je najednou odpírat nechceme.“
 

O knize ŽIVOT TÉ DRUHÉ:

Sestry Evergreenovy byly už od dětství jako voda a oheň. A zůstalo jim to doposud: Martha je vdaná, má dokonalý dům, milovaného manžela, dvě děti a vede spořádaný život, jaký si vždycky představovala. Naproti tomu Eliza bydlí v jednopokojovém bytě s přítelem, který je sice hrozně moc sexy, ale… ale to je asi tak všechno dobré, co o něm může říct. Jinak je nespolehlivý, nepořádný a především nedospělý.

 

A tak ho jednoho krásného dne Eliza opustí. Shodou okolností to udělá přesně ve chvíli, kdy Marthu opustí její manžel. A teprve tehdy začnou mít obě sestry pocit, že se ocitly na jedné lodi. A co víc: že můžou ochutnat předchozí život té druhé, který jim najednou připadá mnohem lákavější než ten, jaký každá z nich vedla doposud.

 

Martha najde odvahu navázat vztah, na jaký by se nikdy neodvážila ani pomyslet: vášnivý a nespoutaný. Eliza si naopak hýčká partnerství s mužem, který jí nabízí stálost a jistotu. Možná jim ta změna přinese konečně štěstí. Ale taky možná zjistí, že když jdeme proti vlastní podstatě, lásku to jenom komplikuje.

 

O autorce Adele Parks:

Narodila se v roce 1969 do typické středostavovské rodiny na severovýchodě Anglie. Své dětství popisuje takto: “Trávila jsem příliš mnoho času u televize a snědla u toho příliš mnoho nezdravého jídla, protože tenkrát to ještě dospělým nevadilo.”

 

Studovala anglickou literaturu na Univerzitě v Leicesteru a po absolutoriu nastoupila do reklamní agentury. Už tehdy ale psala svůj první román – v Británii vyšel v roce 2000 a na jeho základě literární kritici zařadili Adele Parks do prestižního seznamu nazvaného Tyto autory je třeba sledovat. Dnes je autorkou dvanácti románů, které byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Z kategorie “velký talent” postoupila mezi nejprodávanější britské autory.


Komentáře