Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

JetSurf jede do Žlutých lázní

/ Houser.cz, 25.07.2014

Nový, adrenalinem nadupaný sport jetsurfing míří do Prahy. Nedávno vzniklý Prague JetSurf Club pozval do Žlutých lázní ty nejlepší světové jezdce a ti se publiku představí v prvním ročníku Prague JetSurf Jamu. 

 

Český výrobek JetSurf si postupně podmaňuje svět, ale jeho premiéru zažije Praha až teď. Ve Žlutých lázních se 30. července uskuteční Prague JetSurf Jam 2014. Sport plný adrenalinu přijedou představit i špičky světového JetSurfingu jako Kai Lenny, Havajan, který už šestkrát dokázal ovládnout mistrovství světa v Paddleboardinu, Španělka Lucia Martino nebo Everaldo „Pato“ Teixeira, jenž se v Jižní Americe kromě surfingu proslavil i díky vlastní televizní reality show. Ve vloženém závodě světového poháru se samozřejmě objeví i čeští jezdci, kteří se ale mezi zahraničními hvězdami určitě neztratí. Na startu bude motocyklový závodník Jakub Kornfeil, jediný český pilot v seriálu Red Bull Airrace Martin Šonka nebo vítěz Le Mans Series z roku 2009 Jan Charouz.

 

 

Závod začne už 9 hodin, kdy se pojedou první tréninky. V 11:30 už diváci uvidí ostré kvalifikační jízdy, od 15.30 jsou naplánovány rozjížďky a v 18.30 se pak rozjede poslední závod o vítěze prvního ročníku Prague JetSurf Jam. Akci bude doprovázet živá hudba, od 20.00 zahrají Evelynn a hodinu později bude stage okupovat Vladimir 518 & LA4 & Refew. Návštěvníci jistě také ocení, že vstup je zdarma.


JetSurf v sobě kombinuje svobodu spojenou se surfingem a adrenalin motorsportu. Díky speciální odlehčené konstrukci a spalovacímu motoru se dokáže po hladině řítit až 60 kilometrovou rychlostí, což přitahuje pozornost nejen milovníků surfu a velkých vln, ale i ostatní sportovci či celebrity. Na JetSurfu se rád projede třeba i devítinásobný šampión mistrovství světa v rallye Sébastien Loeb, čtyřnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel, ale třeba i zpěvák a herec Justin Timberlake (na fotce).


JetSurf je výjimečný v tom, že nejste závislí na okolních podmínkách. Nepotřebujete vítr, nepotřebujete vlny, ale nepotřebujete ani klidnou hladinu. Jediné, co závodníci musí mít je prkno a touhu po adrenalinu. JetSurf byl navržen v Brně, kde je i vyráběn společností MSR Engines. Ta zúročila mnohaleté zkušenosti z oblastí spalovacích motorů, hydromechaniky, kompozitu, elektroinženýrství a práce pro týmy F1 a konečně tak mohl vzniknout motorový surf.

 

VÍCE NA:

Prague JetSurf Jam 2014 – www.jetsurfjam.cz Prague JetSurf Club - www.praguejetsurfclub.cz

FB – www.facebook.com/praguejetsurfclubYou Tube - www.youtube.com/praguejetsurfclub

 

 

 


Komentáře