Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

JetSurfová smetánka se sešla ve Žlutých lázních a na Prague JetSurf Jamu představila Praze český výrobek JetSurf

/ Houser.cz, 05.08.2014

Celkem sedmnáct jezdců se představilo v prvním ročníku Prague JetSurf Jamu, který se na přelomu července a srpna odehrál v pražských Žlutých lázních. Na startu vloženého závodu světového poháru nechyběly ani hvězdy první velikosti jako Havjan Kai Lenny, Brazilec Pato Teixeira nebo španělská surfařská královna Lucia Martino. Kromě zahraničních es mohli diváci vidět i české jezdce včetně Jakuba Kornfeila, který obvykle závodí na silničních motocyklech v sérii Moto 3, Martina Šulu, jenž motorové prkno vynalezl a jako jediný ho i vyrábí nebo zakládajícího člena Prague JetSurf clubu a vítěze Le Mans series z roku 2009 Jana Charouze.


Český výrobek JetSurf je sice ve světě už poměrně populární, na domácí scéně se však do povědomí veřejnosti teprve dostává. Nedávno vzniklý Prague JetSurf Club se rozhodl hlavnímu městu ukázat, jak to vypadá, když se jezdci řítí po vodní hladině až šedesátikilometrovou rychlostí a představit tento sport, jenž spojuje motorsport se surfingem. 


„Chtěli jsme Praze ukázat, že i v našich podmínkách se dá parádně zasurfovat. JetSurf je totiž výjimečný v tom, že nejste závislí na okolních podmínkách,“ říká další ze zakládajících členů Prague JetSurf Clubu Jan Svoboda.


Po celý den se diváci bavili skvělou podívanou jak na vodě, tak v padoku. Řev motorů a neustálá práce mechaniků ukazovala, proč má tolik hvězd motorsportu blízko právě k tomuto vodnímu sportu.


Už během kvalifikačních jízd bylo jasné, že jezdci rozhodně nejezdí v rukavičkách a pád do studené Vltavy rozhodně nebyl ničím výjimečným. 


Do finálové jízdy nejlépe odstartoval Martin Šula, který celému startovnímu poli dominoval až do poloviny závodu, kdy se vinou pádu propadl až na samý chvost. Toho využil Jakub Kornfeil, který se v napínavém závěru dostal do čela a před dotírajícím Kaiem Lennym svou pozici zvládl uhájit. Ze třetího místa se radoval jezdec Prague JetSurf Clubu Jan Charouz.


I přes nepřízeň počasí se návštěvníci nenechali odradit a kromě napínavých soubojů na vodní hladině si mohli poslechnout i Vladimíra 518, LA4 a Refewa, kteří po finálových jízdách rozhýbali celé Žluté lázně.

 

O JetSurfu
JetSurf byl navržen v Brně, kde je i vyráběn společností MSR Engines. Ta zúročila mnohaleté zkušenosti z oblastí spalovacích motorů, hydromechaniky, kompozitu, elektroinženýrství a práce pro týmy F1 a konečně tak mohl vzniknout motorový surf.


JetSurf v sobě kombinuje svobodu spojenou se surfingem a adrenalin motorsportu. Díky speciální odlehčené konstrukci a spalovacímu motoru se dokáže po hladině řítit až 60 kilometrovou rychlostí, což přitahuje pozornost nejen milovníků surfu a velkých vln, ale i ostatní sportovci či celebrity. Na JetSurfu se rád projede třeba i devítinásobný šampión mistrovství světa v rallye Sébastien Loeb, čtyřnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel, ale třeba i zpěvák a herec Justin Timberlake.


Komentáře