Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kafkův dům opět hostí přehlídku ART PRAGUE

/ Houser.cz, 10.03.2014

Ve dnech 11. - 16. 3. 2014 bude v Kafkově domě probíhat již XIII. ročník uměleckého veletrhu ART PRAGUE. Jedná se o jedinou celoplošnou přehlídku současného výtvarného umění na území České republiky.

 

ART PRAGUE se po loňském úspěšném startu v nové lokalitě – Kafkově domě - prezentuje i letos na stejné adrese. Tento strategický bod v samém centru Prahy nabízí značně navýšený zájem o tuto výtvarnou akci. Schema této jediné přehlídky současného výtvarného umění na území České republiky zahrnuje jednak prezentaci galerijní, jednak dále rozšiřuje koncept kurátorských projektů, které uvádějí na scénu především mladé umělce. Vedle tradičních technik malby a sochy je značná pozornost věnována novým médiím, street artu aplikovanému v galerijním prostředí, instalacím a výtvarnému filmu.

 

Čtyři podlaží Kafkova domu nabízejí stovky originálních děl, každá expozice má jasnou dramaturgii, návštěvník prochází "bytovými" galeriemi a zdejší atmosféra mu nabízí ideální představu o roli výtvarného díla v interiéru. ART PRAGUE plánuje realizaci dalších externích projektů na území hlavního města v průběhu celého roku.

 

Již od samého vzniku ART PRAGUE zůstává hlavní devizou prezentace kvalitního současného výtvarného umění na široké platformě, profesní konfrontace, poskytnutí autorům i galeriím alternativní cestu k zájemcům o výtvarná díla, propagace aktuálních výtvarných směrů. Mimo tradiční galerijní prezentace se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program zahrnující například tematické přednášky a diskuse či Nocturno (13. 3. 2014), v jehož rámci bude veletrh přístupný veřejnosti i v pozdních hodinách, novým prvkem je každodenní talk show Mikuláš - COFFEE TIME.

 

Kompletní program naleznete ZDE.


Komentáře