Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kingova Carrie již straší v kinech

/ Houser.cz, 21.10.2013

Hororová novela od populárního amerického spisovatele Stephena Kinga popisuje, kam až může zajít příběh středoškolské šikany, pokud se jejím terčem stane dívka obdařená nevšedními schopnostmi. Nejnovější zpracování oblíbené knihy věrně sleduje knižní předlohu.  Kulturní remake „Carrie“ vznikl pod taktovkou režisérky Kimberly Peirce, v hlavních rolích se představí  Chloë Grace Moretz a Julianne Moore. Do českých kin vstoupil snímek minulý čtvrtek.

 

Film inspirovaný dílem mistra napětí Stephena Kinga zaujme diváky od prvního okamžiku. Hororová story s prvky thrilleru vypráví příběh plaché dospívající dívky Carrie White, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci a hlavně spolužačky ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají.

Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem, kteří jí ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples. Zde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se.

Režisérkou nového snímku Carrie je Kimberly Peirce, která režírovala i úspěšný snímek „Kluci nepláčou“. Autorem scénáře, který ve srovnání s předchozími zpracováními více respektuje románový originál, je Roberto Aguirre-Sacasa. V hlavní roli Carrie se objeví Chloë Grace Moretz, kterou diváci již v hororové roli znají. V dalších rolích se můžeme těšit na Julianne Moore, Gabriellu Wilde, Alexe Russella nebo Judy Greer.


Komentáře