Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kmotr přichází, už ve čtvrtek do kin

/ Houser.cz, 22.10.2013

Dlouho očekávaný nový český krimi thriller Příběh Kmotra vstoupí do kin už ve čtvrtek 24. října.


Aktuální filmový počin režiséra Petra Nikolaeva, který ho popisuje jako obraz tehdejší doby, byste si rozhodně neměli nechat ujít - stejně jako tři polistopadoví ministři vnitra, jež se sešli na uzavřené filmové projekci ve středu 16. října. Jan Ruml po zhlédnutí filmu řekl: „Člověku se těžko daří zachovat chladný rozum, když takhle koncentrovaně vidí tolik zla, násilí a různých podrazů, navíc v oblasti, kde jsem působil, tedy uvnitř policie, v Národním bezpečnostním úřadu a státním zastupitelství.

 

Během filmu člověka napadá, že to musely být systémové věci. Přemýšlím o tom, kde jsme udělali chyby, které způsobily, že se tohle vůbec mohlo stát. Každopádně film je emocionálně velmi silný.” František Bublan dodal: „Doba se změnila. To, co se dříve dělo, se dnes posunulo více k „bílým límečkům“. Radek John doplňuje: „Film je mrazivý, úžasný a doporučoval bych každému, aby ho stihl ještě před volbami, aby si uvědomil, která bije. Člověk cítí nespravedlivost doby a celou tu hrůzu, všechny prohřešky společnosti. Myslím, že vzbudí obrovské rozhořčení a ohromnou touhu po spravedlnosti.”

 

„Prvními diváky filmu Příběh Kmotra byli bývalí ministři polistopadové éry. Chtěli jsme vyvolat diskusi, do jaké míry se podařilo zachytit autentičnost doby a jak se liší dnešní podsvětí od toho zachyceného ve filmu, takže koho pozvat jiného než ty, kteří viděli do zákulisí víc než kdokoliv z nás,” říká Adam Dvořák.


Komentáře