Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Norah Jones a Bllly z Green Day natočili společnou desku

/ Houser.cz, 25.10.2013

Zpěváci Norah Jones a Billy Joe Armstrong se sešli v projektu Foreverly. Jejich společné album vychází právě dnes.

 

Norah Jones a Billy Joe Armstrong z Green Day nahráli kolekci dvanácti skladeb, nechali se přitom inspirovat dávnou deskou Songs Our Daddy Taught Us souboru The Everly Brothers. Jde o reinterpretace tradičních amerických písní, které The Everly Brothers natočili v roce 1958.

 

„Vždycky jsem byl velkým příznivcem The Everly Brothers,“ tvrdí frontman punk-rockových Green Day, který s nápadem předělat jejich desku přišel. „Před několika lety jsem objevil jejich album Songs Our Daddy Taught Us a zamiloval jsem se do něj.“ Billy přiznává, že si nahrávku pouštěl pořád dokola a přemýšlel o možnosti natočit ji znovu s ženskou vokalistkou. Oslovil Norah Jones. „Dokáže zazpívat všechno od rocku k jazzu a blues, má úžasný cit pro melodii,“ zdůvodňuje výběr Armstrong. „S ní mají písně úplně jiné vyznění.“

 

Deska Foreverly byla natočena za devět dní. Kromě ústřední dvojice se na ní podíleli baskytarista Tim Luntzel, bubeník Dan Rieser, na housle hrál Charlie Burnham a na steel kytaru Johnny Lam. „Byla to úžasná zábava,“ hodnotí spolupráci Norah Jones.

 

Připomeňme, že Norah Jones i Billy Joe Armstrong patří k respektovaným hudebníkům. Oba získali několikrát cenu Grammy, Norah Jones uspěla hned s prvním albem Come Away With Me, za které dostala osm Grammy a kterého prodala více než 26 milionů. Billy má s Green Day, kteří jsou s prodejem okolo 75 milionů desek jednou z nejúspěšnějších rockových kapel všech dob, sbírku pěti sošek Grammy.


Komentáře