Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Pasta Oner přichází jako Man on Fire

/ Houser.cz, 19.11.2013

The Chemistry Gallery připravila druhou samostatnou výstavu Pasty Onera s názvem „Man on Fire“ (The Chemistry Gallery, 29. 11. 2013 – 5. 1. 2014), na které autor prezentuje svou obsáhlou tvorbu z posledních dvou let. Pasta Oner zde redefinuje svou pozici uznávaného graffity writera a street artisty a zařazuje se svým současným dílem mezi vůdčí představitele pop artu na české výtvarné scéně.

 

Pasta Oner (vl. jménem Zdeněk Řanda, nar. 1979) se přesně po dvaceti letech od doby, kdy vytvořil svůj první graffity piece a po více jak dvouleté odmlce představí ve své domovské galerii, pražské The Chemistry Gallery, s autorskou výstavou Man on Fire, na které představí obsáhlou sérii akrylových obrazů, sítotiskových serigrafií, aluminiových rytin či velkých prostorových objektů a instalací. Tematicky i mediálně různorodá díla jednotí charakteristický autorský rukopis a opakující se vizuální a symbolické tvarosloví odkazující k tradici amerického pop artu. V celé současné tvorbě Pasty Onera se projevuje vytříbený cit a zájem o silné a pregnantní vizuální zpracování námětu, které současný Pasta Oner dědí právě ze své writerské a street-artové minulosti a dvacetileté aktivní produkce.

 

Výstava Man on Fire navazuje na dlouholetou aktivní spolupráci Pasty Onera a The Chemistry Gallery, kterou poprvé úspěšně rozvinuli na výstavách NA.PRO.TI.TOMU či Storage (2009). The Chemistry Gallery jakožto instituce zaměřující se na podporu současného mladého vizuálního umění, studentů a absolventů vysokých uměleckých škol, je také ojedinělou přední institucí současného galerijního provozu, která se systematicky a dlouhodobě věnuje prezentaci a podpoře současného českého street artu a grafitti. Následovaly The Chemistry Gallery uspořádané skupinové výstavy předních českých streetartistů Boutique, Can You Dig It! (Brusel) či výstava Shoot when You Can, která navazovala na prezentaci světového street artu v Galerii Hlavního města Prahy pod názvem Městem posedlí v rámci které v koprodukci s The Chemistry Gallery realizoval Pasta Oner velkoformátovou malbu  Choose To Be Happy. Man on Fire je tak logickým vyústěním úzké umělecké spolupráce Pasty Onera a progresivní The Chemistry Gallery.


Komentáře