Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

PETR MUK 2015 aneb Rok ve znamení Petra Muka

/ Houser.cz, 05.01.2015

Narozen 4. února 1965, kapela Oceán vznikla v srpnu 1985, jeho nejúspěšnější sólové album Jizvy lásky vyšlo v roce 2000, zemřel 24. května 2010. Je tedy opravdu dost důvodů ohlédnout se právě letos za muzikou a osudy zpěváka Petra Muka.

Prvním ze zásadních ohlédnutí bude vydání 3CD Platinum Collection naplánované na 30. ledna a dále se na konci února, přesně v neděli 22. 2., v pražském Lucerna Music Baru uskuteční narozeninový koncert Petr Muk 50 s podtitulem Petrovy písně pro Petra.

Petr Muk pomohl zásadní měrou učinit Oceán kultovní kapelou a píseň Ráchel hymnou. S Petry Kučerou a Honsem nabídl úspěšný synthipopový projekt Shalom, originální také hledáním víry. Sólovou dráhu potvrdil řadou hitů z pěti studiových alb, prodejem vždy Zlatých či Platinových. Mimořádný byl ohlas jeho coververzí, nikoli pouhých kopií slavných předloh. Byl výborný v několika muzikálech, ale nikdy nerezignoval na vlastní tvorbu. Těsně před tragickou smrtí shrnul zkušenosti do syrovějšího, nepochybně perspektivního hudebního celku V bludišti dnů.

Petrova pozemská pouť skončila před pěti léty, jeho písničky v průběhu čtvrtstoletí patřily statisícům posluchačů. Chtěl jedinečným zpěvem, přitažlivými melodiemi a netriviálními texty přicházet s láskou, odpočívat ve stínu katedrál, netančit sám a rozdávat naději. Podařilo se mu to. Jeho poslání určitě nekončí nedožitou padesátkou: téměř 77 000 facebookových přátel Petra Muka je důkazem...

Více informací o Petrovi Mukovi a všech na rok 2015 postupně chystaných akcích najdete na www.petrmuk.cz, www.facebook.com/pages/Petr-Muk, www.richart.cz, www.kourimskaskala.cz a https://www.facebook.com/Warner.Music.CZ.


Komentáře