Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Praha ožije v dubnu a květnu fotografií

/ Houser.cz, 25.03.2014

Stejně jako v loňském roce, i letos se bude PRAGUE PHOTO konat v samém centru Prahy, v Kafkově domě v sousedství Staroměstského náměstí. Představí se zde 25 vystavujících subjektů. Součástí PRAGUE PHOTA je následující PRAGUE PHOTO FESTIVAL, prezentace kurátorských projektů ve dvanácti pražských galeriích, muzeích a výstavních síních.

 

V Kafkově domě se představí nejširší plejáda jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií, prezentovány budou originály téměř 230 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. společnosti  České centrum fotografie, Asociace profesionálních fotografů ČR, Artinbox Gallery, Galerie Gambit, Galerie Millennium, aj.


Tradičně PRAGUE PHOTO uvede obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů odborných škol (FAMU Praha, Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, škola střední a vyšší odborné školy Hellichova a Michael).

 

Přehlídka bude již tradičně doplněna bohatým doprovodným programem (prezentace odborných publikací, setkání s autory, kulaté stoly, workshopy).  Doprovodný program bude specifikován později.

 

PRAGUE PHOTO FESTIVAL bude pokračovat po celý měsíc květen 2014, a to ve dvanácti vybraných galeriích, muzeích a výstavních síních, kde budou prezentovány kurátorské projekty.

 

Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena UniCredit Bank Young Prague Photo Award. Díky tomuto ocenění zaznamenali dosavadní laureáti značně zvýšený zájem o svoji práci a tento kredit jim následně přinesl i zajímavé nabídky ze zahraničí.

 


Komentáře