Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Příběh kmotra možná ovlivní volby

/ Houser.cz, 24.09.2013

Nový film Petra Nikolaeva Příběh Kmotra potvrdí vaše nejtemnější obavy - obavy o propojení politiky a organizovaného zločinu. Drama o muži, který toho věděl příliš, může ovlivnit volby. I proto je jeho premiéra naplánovaná na 24. října. 

 

Příběh Kmotra je inspirován knihou Kmotr Mrázek Jaroslava Kmenty, odhalující zákulisní praktiky krále českého podsvětí Františka Mrázka sahajících až do nejvyšších pater českého byznysu a politiky. Jeho násilná smrt nebyla dosud vyšetřena….

Autoři scénáře Petr Nikolaev a Miroslav Oščatka spolupracovali na scénáři i během natáčení s kriminalisty Karlem Tichým a Hynkem Vlasem (Krakatice a Pokr), kteří vyšetřovali obě kauzy a nyní stojí mimo službu. Vycházeli též z přímých svědectví Mrázkových přátel a známých. Samotní představitelé hlavních rolí s nimi ztvárnění svých postav konzultovali.
Lukáš Vaculík k filmu říká: „Přijde mi dobré, že se filmem něco pojmenuje, ukáže”.

Jan Vondráček (představitel Tipla jr. – Vedralova kumpána) dodává: „Že by film vyvolal nějaké nové vyšetřování, o tom dost pochybuji. Pokud vyvolá diskuzi, bylo by to jen dobře. Na druhou stranu základem filmové projekce je světlo. A pokud si tenhle film posvítí alespoň trochu na tu temnější stranu polistopadového vývoje, kdy poměrně významné podniky ovládli bývalí veksláci, estébáci a komunisti, kteří se rychle zašili v Občanském fóru, budou snad lidem některé kauzy o něco jasnější nebo se na ně alespoň budou dívat z jiného úhlu pohledu.“

 


Komentáře