Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

ROXY oslaví výročí s Morcheebou

/ Houser.cz, 21.10.2013

Jedním z vrcholů podzimní klubové koncertní sezóny bude nepochybně vystoupení britské trojice Morcheeba, která přijede 24. října popřát klubu ROXY k 21.narozeninám. Londýnská kapela v čele se zpěvačkou Skye také českému publiku představí nové album Head Up High, které vychází jen 10 dní před samotným koncertem.


Málokterá kapela se může pochlubit tak dlouhodobým a stabilním zájmem fanoušků a zároveň i kritiky jako právě Morcheeba. Kouzelná směs kvalitního popu, triphopu a sametového vokálu Skye oslovuje již od poloviny 90.tých let a dle všeho zájem v souvislosti v očekávanou deskou Head Up High neutuchá ani v roce 2013.

 

Mozkem kapely resp. jeho dvěma hemisférami jsou bratři Paul a Ross Godfrey a srdcem krásná a andělským hlasem obdařená Skye Edwards. Morcheeba za svých více než 17 let vydala 7 studiových desek počínaje triphopovým debutem Who Can You Trust a druhým, už více popovým albem Big Calm, které znamenalo obrovský komerční úspěch. První čtyři studiové desky se postupně stávaly ve Velké Británii i dalších státech zlaté a platinové. Rozchod kapely se zpěvačkou Skye v roce 2003 odstartoval počátek hledání náhrady a nového zvuku. Alba The Antidote (2005) a Dive Deep (2008) tak bohužel i přes kvalitní hostující instrumentalisty i zpěvačky znamenala stagnaci ve vývoji kapely. Návrat Skye do čela kapely v roce 2010 a následné vydání alba Blood Like A Lemonade tak navrátilo Morcheebu do čela žebříčků a především zpět do přízně fanoušků po celém světě.

 

Deset dní před pražským koncertem v ROXY vydává Morcheeba své 8. studiové album Head Up High a čeští fanoušci budou tak jedni z prvních, kteří budou mít možnost užít si živé podání nového studiového materiálu, stejně jako nesmrtelných hitovek jako ‚Rome Wasn`t Build In A Day‘, ‚Enjoy The Ride‘ nebo ‚Be Yourself‘.

 

Kapela svým koncertem v ROXY zahájí své klubové turné k nové desce a jak je známo, první koncerty mívají neopakovatelnou atmosféru. Kapela bude jistě ve formě stejně jako Skye bude připravena ukázat se s novou vlastní kolekcí pódiových rób. S největší pravděpodobností máme před sebou vizuální i hudební vrchol oslav narozenin klubu ROXY.


Komentáře