Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

SOUTĚŽ: Vyhrajte 2 lístky na koncert písničkáře Barzina

/ Houser.cz, 31.03.2014

Máte rádi smutné kapely typu Tindersticks, the National nebo Low? Pak právě pro vás je určen koncert kanadského písničkáře Barzina, který se koná 3.4. v pražském klubu 007 Strahov. Barzin v Praze zahájí evropské turné ke své nové desce To Live Alone In That Long Summer, kterou vydal v únoru label Monotreme Records. Album navazuje na úspěch předchozí nahrávky Notes To An Absent Lover z roku 2009, která sklidila příznivé recenze v časopisech jako je Q či Mojo a etablovala Barzina mezi špičku melancholické folkrockové hudby, pro které má hudební publicistika označení slowcore.

 

Pro Barzinovu hudbu je typický tlumený zpěv, kterým zpěvák vypráví neobyčejné příběhy o obyčejných láskách a naopak. Přitom se mu obdivuhodně daří vyhnout nástrahám klišé a triviality, které bardům zpívajícím o mezilidských vztazích obvykle hrozí. Pilováním textové i hudební stránky nového alba strávil Barzin celých šest let, navíc mu na desce To Live Alone In That Long Summer hostuje řada špičkových kanadských hudebníků jako je písničkář Nick Zubeck (album též produkoval) nebo Tony Dekker z kapely Great Lake Swimmers.


Někteří z nich se představí i na nadcházejícím evropském turné, které Barzina poprvé zavane i do Prahy. Dva z vás můžou vyhrát po jedné vstupence na čtvrteční koncert, na kterém se v roli předkapely představí domácí indiefolková dvojice Kieslowski. Stačí, když do středeční půlnoci (2.4.) odpovíte správně na otázku:

 

Kdo je producentem chystaného nového alba Kieslowski?

 

Své odpovědi posílejte na adresu redakce@houser.cz. Výherce uvědomíme e-mailem, lístky si budou moct vyzvednou před koncertem v místě jeho konání.

 

Výherce souteže:

Michal Polák

GRATULUJEME!


Komentáře