Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Střepy a chlebíčky

/ Houser.cz, 31.03.2015

Premiéra inscenace Střepy a chlebíčky v režii Jana Mikuláška na Jatkách78
Divadelní soubor 11:55 (za pět dvanáct), který vznikl v loňském roce z absolventského ročníku herectví Katedry alternativního a loutkového divadla, uvede 14. a 15.4. 2015 v Praze v novém multifunkčním prostoru Jatka78 premiéru inscenace s názvem Střepy a chlebíčky.
Inscenace Střepy a chlebíčky sarkastickým pohledem komentuje společenské, kulturní a politické dění, které v posledních letech hýbe Českou republikou. Mladá generace herců reflektuje dnešní dobu posametové svobody, tak jak je prezentována veřejnosti skrze média a politiku. Výchozí situací se stává večírek, který nastavuje zrcadlo českým kauzám, ať už těm bulvárním či těm opravdu alarmujícím, které v posledních několika letech zasáhly českou veřejnost.
Mladý generační soubor v letošní sezóně pravidelně hraje divácky úspěšné inscenace Regulace intimity (režie J. Havelka) a Hodní chlapci (režie J. Mikulášek) a v současné době se s celým repertoárem přesouvá do nově vzniklého divadelního prostoru Jatka78 v pražských Holešovicích. Tam také bude v půlce dubna uvedena premiéra pod vedením jednoho z nejvýraznějších divadelních režisérů současnosti Jana Mikuláška.
Střepy a chlebíčky
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Jana Macíčková
Scéna a kostýmy: Pavla Kamanová Produkce: Amálie Kovářová, Lucie Špačková
Hrají: Michal Bednář, Jan Čtvrtník, Martin Dědoch, Patrik Holubář, Bořek Joura, Johana Matoušková, Pavlína Skružná, Tereza Volánková
Premiéra se uskuteční 14. a 15. dubna 2015 v multifunkčním prostoru Jatka78. Další reprízy 5. května a 2. června 2015 od 19:30


Komentáře