Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tanec mezi střepinami uchvátil diváky

/ Houser.cz, 23.10.2013

Ve slovenské filmové tvorbě mývaly taneční snímky bohatou tradici. Režisér Marek Ťapák svým dílem Tanec mezi střepinami dokazuje, že tento žánr je dosud stále živý, a dokáže se tak zařadit po bok svých mistrných předků.

 

Film, který vznikl na základě divadelního představení, doslova uchvátil diváky, kteří ho zhlédli v předpremiéře na letošním ročníku Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, jenž se konal minulý týden. Osobně ho přijeli do Prahy představit Marek Ťapák a autor hudby, Tono Popovič.

 

Propracovaná choreografie, perfektní taneční výkony členů tanečního souboru SĽUK, poutavá hudba a krása slovenské krajiny. To je univerzální jazyk, kterým oslovuje diváky nejen na Slovensku a v České republice, ale také například v Hong Kongu, kde se představil na letošním FILMARTu. Zároveň po pražské premiéře o snímek projevila mimořádný zájem řada zahraničních akvizitorů.

 

Tanec mezi střepinami je příběhem o lidském bytí, lásce, vzletech a pádech. Snímek je postaven na představách hlavního hrdiny, který prožívá své silné životné situace a zážitky prostřednictvím tance, podmanivé hudby, něhy a síly básnického slova. Jeho putování je poskládané z jednotlivých střípků života, které spolu vytvářejí úchvatnou mozaiku obrazů, pohybujících se v čase a v prostoru. Film je silný svým zpracováním, tanečnými výkony, nápaditou silně elektrizující energií, moderní interpretací folklóru i podmanivé hudby, která kolísá na pomezí lidové hudby mnoha slovenských regionů a world music.

 


Komentáře