Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

The Beatles jsou zpět s nevydaným albem

/ Houser.cz, 11.11.2013

Legendární kapela The Beatles neexistuje již desítky let, leč popularita Brouků neutichá ani dnes. Milióny fanoušků po celém světě mají Ringa, Paula, Johna a George za modly a okamžitě šáhnou po každém novém nosiči The Beatles, který vyjde. Již nyní mají fandové The Beatles další příležitost, aby do svých diskografií přidali opravdový skvost.

 

Jedná se o dvojalbum nazvané “On Air - Live At The BBC Volume 2“, které je k dispozici nejen na dvou CD a digitálně, ale i na čtyřech vinylech, jež doplní téměř padesátistránkový booklet. Fanoušci britské legendy se mohou těšit na téměř čtyřicet nahrávek pro BBC, přičemž drtivá většina z nich doposud nikdy nevyšla, nebo jde o alternativní verze známých hitů, které byly před veřejností doposud dobře schovány.

 

Kompilace “On Air - Live At The BBC Volume 2“ navazuje na desku “Live At The BBC“ z roku 1994, které zaznamenalo po celém světě fenomenální úspěch a jen v prvních šesti týdnech po vydání se jej prodalo více než pět miliónů kusů. Do dnešního dne se zmiňovaného kompletu prodalo více než osm miliónu kusů.

 

Nové dvojalbum “On Air - Live At The BBC Volume 2“ mapuje nahrávky The Beatles pro BBC i v jejich hudebních začátcích, kdy kapela do svého repertoáru řadila i coververze písní jiných interpretů. Posluchači The Beatles si tak poprvé na CD budou moci vychutnat například songy “I’m Talking About You“ z repertoáru Chucka Berryho, “I Got A Woman“ od samotného Ray Charlese, klasiku “Beautiful Dreamer“ a mnoho dalších skvostů, které The Beatles prezentovali během svých pravidelných návštěv v BBC.

 

Kromě těchto, doposud nikdy nezveřejněných písní, které nynější technika dovolila vyčistit do takové podoby, aby bylo možné je nabídnout veřejnosti, se můžeme těšit i na známé hity The Beatles, které kapela natočila v BBC na první dobrou. Chybět tak nebudou například legendární songy “I Saw Her Standing There”, “Twist And Shout”, “Do You Want To Know A Secret”, “Boys”, “Please Mr. Postman”, “Money”, “And I Love Her” nebo “If I Fell”.

 

The Beatles natáčeli ve studiích British Broadcasting Corporation (BBC) s téměř železnou pravidelností a během těchto sessions vznikly nejen jedinečné nahrávky, kterým i po desítkách let nechybí neuvěřitelná energie a duše, ale i desítky zvukových záznamů mluveného slova, kdy se kapela vyjadřuje například k samotnému nahrávání či vzniku jednotlivých písní. I ty jsou na novém dvojalbu “On Air - Live At The BBC Volume 2“ samozřejmě k nalezení.

 

 

 


Komentáře