Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tina B. se vrací "ve tmě"

/ Houser.cz, 02.12.2013

Tina B. se po svých cestách vrací na skok do rodné Prahy. Po zahraničních zastávkách na Anacapri a v Miláně, se osmý ročník mezinárodní přehlídky současného umění, přesouvá do Prahy. A to hned do dvou destinací. V průběhu prosince bude uvedena v podzemních prostorách hotelu Jalta na Václavském náměstí 45, v rámci projektu New Media Box, limitovaná sekce, zaměřená na světelné objekty. Hlavní pražská přehlídka Tiny B. v galerii Vernon nazvaná „Tina B. in the Dark“ bude zahájena 4. prosince a potrvá do konce roku 2013. Tina B. zde chystá unikátní výběr ze současné scény videoartu.


Pražská sekce festivalu bude probíhat v průběhu prosince v rámci zahájení dlouhodobého projektu vzájemné spolupráce s hotelem Jalta, který je zaměřený na světelné objekty. Návštěvníci zde budou moci obdivovat díla Petry Gupty Valentové, Erika Gouldera a Susanne Rottenbacher. Součástí přehlídky bude i instalace Delonghi art, která představí produkty značky přetvořené do uměleckých objektů. 4.prosince bude zahájena přehlídka výběru ze současné světové scény videoartu. v galerii Vernon nazvaná „Tina B. in the Dark“. Vedle izraelské umělkyně Roni Ben Ari, francouzko-amerického dua skrývajícícho se pod názvem PP SEMP, se zde objeví i světelné objekty od mladých umělců Nadi Perrotty a Eirini Georgopoulou a spousta dalších pestrobarevných filmů.


Osmý ročník festivalu Tina B. Byl zahájen v galerii Středočeského kraje GASK. Po pobytu na Anacapri a v Miláně se Tina B. přesunula do zimní Prahy, kde plna zážitků a inspirace na chvíli zakotví ve své domovské galerii Vernon. V lednu příštího roku opět sbalí své pestrobarevné kufry a vydá se objevovat krásy brazilského Sao Paula v místním MUBE muzeum.

 

„Cílem projektu je vytvořit prostřednictvím festivalu stálou spolupráci se zahraničními institucemi, umělci a kurátory pracujícími na projektu v průběhu celého roku, prezentovat Českou republiku v zahraničí a rozšiřovat Festival TINA B. do jiných zemí, podporovat mobilitu umělců, kurátorů, uměleckých děl, shromažďovat, identifikovat a aplikovat získané zkušenosti, šířit a vytvářet dialog mezi kulturami po celém světě,“ uvedla Monika Burian Jourdan ze sdružení Art for Public, která za celým projektem stojí.


Komentáře