Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Touhy

/ Houser.cz, 14.04.2015

Spalující touha po spojení je spojuje. Pohledem, pohybem, hlasem a hmatem.
Bez druhé poloviny člověk je zmaten.

Ve čtvrtek 30. dubna 2015 bude v divadle DISK uvedena první absolventská inscenace 3. ročníku oboru herectví alternativního a loutkového divadla DAMU. V představení Touhy se herci pohybují na hranici, kde hlas přechází ve zpěv, pohyb v tanec, emoce v situaci. Každý má své touhy, ale ne každý je chce sdílet. Touha po spojení jako jejich hlavní motivační motor. Touha po spojení sám se sebou, spojení s ostatními, s bohy i divákem.
Za konceptem inscenace stojí režisérské trio složené z vedoucího ročníku MgA. Tomáše Měcháčka, tanečnice a choreografky MgA. Dory Sulženko-Hoštové a hudebního dramaturga a režiséra doc. Mgr. Vratislava Šrámka.
Na začátku je nehybnost. Touha se stává hnacím motorem herců. Není třeba textu, vypovídajícím nástrojem se stává lidské tělo, jeho neomezené možnosti a lidský hlas jako prapůvodní zdroj komunikace. Spalující touha nebýt sám se stává pojítkem mezi herci ale i diváky. Nevyslovené touhy se chvějí ve vzduchu a čekají na své zobrazení v pohybu a zpěvu. Představení se stává rituálem doprovázeným mocným zpěvem tužeb. Bez bezpečí intelektuálních struktur vět.

Informace o inscenaci:
Premiéra: 30. dubna 2015 v 19:30 v divadle DISK
Nejbližší reprízy: 3., 15., 27., 28. května v 19:30
Vstupenky jsou k dostání buď online na www.divadlodisk.cz nebo v pokladně divadla (ve všední dny od 16:00 do 19:30 a o víkendu vždy hodinu před představením). Základní vstupné je 120 Kč a zvýhodněné vstupné je 80 Kč (pro studenty, seniory a ZTP).

Inscenační tým:
Koncept a pedagogické vedení: Tomáš Měcháček, Dora Sulženko-Hoštová, Vratislav Šrámek
Hudba: Vratislav Šrámek
V představení je užita skladba Carla Gesualda da Venosy: Tenebrae factae sunt.
Kostýmní výtvarník: Kateřina Soukupová
Produkce: Veronika Bošelová, Pavlína Svobodová, Andrea Pelechová
Foto: Vojta Brtnický
Grafika: Kateřina Rundová
Hrají: studenti 3. ročníku katedry alternativního a loutkového divadla
Kateřina Dvořáková, František Hnilička, Tomáš Hron, Dan Kranich, Sára Märcová, Tereza Nádvorníková, Veronika Popovičová, Lucie Valenová
Pedagogické vedení ročníku: MgA. Tomáš Měcháček, MgA. Dora Sulženko-Hoštová, doc. Mgr. Vratislav Šrámek, MgA. Matija Solce, Mgr. Andrea Králová, Ph.D., MgA. Michal Lázňovský.


Komentáře