Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Výstava Gateway to Space odpočítává poslední měsíc svého otevření v ČR

/ Houser.cz, 02.06.2015

Unikátní výstava Gateway to Space se pomalu ale jistě připravuje ke svému ukončení a následnému přestěhování do jiné evropské země. Expozice pořádaná ve spolupráci s americkou NASA a US Space a Rocket Centerem uzavře své brány v Křižíkových pavilonech holešovického Výstaviště v Praze 28. června. Těmi doposud neváhalo projít několik desítek tisíc návštěvníků.

 

Gateway to Space neboli Brána do Vesmíru umožňuje svým návštěvníkům nahlédnout nevšedním způsobem pod pokličku oboru zvaného kosmonautika. Ukazuje ty nejzásadnější události v oblasti dobývání vesmíru a posunu lidstva ve zkoumání planet a jevů spojených s astronomií. Návštěvníky na výstavě čeká více než tři tisíce metrů čtverečních plných informací a názorných ukázek toho, jaké to je létat do neznáma.

 

Unikátností výstavy je bezesporu její názornost a opravdovost exponátů, které v České republice zatím nikdo nevystavoval. Návštěvník expozice se může podívat a dokonce si i sáhnout na skutečný měsíční kámen, uvidí originální skafandry legend kosmonautiky, spatří lunární vozidlo, se kterým jezdili astronauti po povrchu Měsíce, projde si základním modulem stanice MIR i stanice ISS, nahlédne do opravdového kokpitu raketoplánu Space Shuttle a zažije mnoho dalšího.

 

„Zájem o výstavu je opravdu velký. Snažíme se zajistit maximum pro komfort našich návštěvníků, jsme také pozorní k jejich přání a požadavkům. Proto jsme některé části výstavy upravovali tak, aby byli spokojeni úplně všichni," říká o výstavě Lucie Nouzová z pořádající agentury JVS Group.

 

Velkou oblibu si na výstavě vysloužil takzvaný Space Camp. Jde o interaktivní zónu, ve které si návštěvník vyzkouší trenažéry a simulátory pocházející z výcvikových středisek NASA. Jedná se například o trenažer Triple Axis, který člověka roztočí ve třech osách, čímž trénuje jeho smysl pro orientaci a zároveň jej připravuje na situace, kdy může být náhle dezorientován. Dále je k vidění kokpit raketoplánu umožňující simulaci přistání, návštěvníci si vyzkouší práci ve stavu beztíže, svedou souboj v simulátoru stíhaček F15 a zažijí mnoho dalšího.

 

Ti, kteří s návštěvou výstavy ještě otáleli, by si měli pospíšit. Výstava končí 28. června, poté poputuje do další země Evropy. Máte tedy na dlouhou dobu poslední možnost zhlédnout v ČR tuto unikátní výstavu. Cena vstupenek na výstavu Gateway to Space začíná na 190,- Kč.

 

Více informací o výstavě naleznete na www.branadovesmiru.cz.


Komentáře