Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Vzpomínka na Amy Winehouse proběhne v NoD

/ Houser.cz, 01.04.2014

Mimořádná událost připomene tvorbu populární britské zpěvačky Amy Winehouse. Vystoupí jeden z jejích bývalých kytaristů, dále pianista newyorské jazzové scény, který si zahrál s legendárním Gregory Porterem a další vynikající muzikanti v čele se Sisou Fehérovou, zpěvačkou s výrazným projevem plným groovu a feelingu. První zahajující večírek proběhne v pražském Experimentálním prostoru NoD 12. dubna od 20:00.

 

V několika městech Jam Stream uvede speciální “tribute” na počest jazzové a soulové zpěvačky a skladatelky Amy Winehouse, jejíž druhá deska Back to Black ji přinesla celosvětový úspěch. Kytarista Robin Banerjee se podílel na natáčení této desky a koncertoval s ní různě po světě. Teď přijíždí do Čech a na Moravu, aby uspořádal malé turné. Dali jsme dokupy pět vynikajících instrumentalistů a narýsovali program ve čtyřech vybraných klubech.

 

Při této příležitosti se potkají na společném pódiu respektovaní zahraniční muzikanti s mladými a výraznými talenty naší domácí hudební scény v čele s vokalistkou Sisou Fehérovou.

 

První zahajující večírek proběhne v Experimentálním prostoru NoD. Po vystoupení zahraje stejně jako v Olomouci a Brně DJ Mr. Funky Machine v doprovodu živých kláves Anara Keytarmana, všestranného muzikanta, často experimentujícího se zvuky, který zároveň zpívá, skládá či hudbu aranžuje.

 

 


Komentáře