Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Další várka oscarových filmů. Máme tu zítřejší premiéry

/ Iva Přivřelová, 22.01.2014

Oscarové nominace jsou venku. Distributoři toho využívají a začali do kin pouštět filmy, které mají na nějakou tu zlatou sošku naději.

 

Špinavý trik
Novinka Davida O. Russella se pyšní třemi Zlatými glóby a rovnou deseti oscarovými nominacemi. Čtyři z nich jsou pro herce, což se u Russellových filmů stává pravidlem (viz Fighter a Terapie láskou). Hořká komedie z velmi stylových 70. let ale kromě velmi dobrých výkonů hvězd (Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence a Jeremy Renner) nabízí i zajímavý obsah o lžích, kterými záměrně krmíme druhé i sebe. Příběh plný podvodů se inspiroval u skutečné pochybné operace FBI, která chtěla nalákat pár zkorumpovaných politiků na jednoho falešného šejka. 

 

Klub poslední naděje
Životopisné drama od ne moc známého režiséra Jeana-Marca Valléeho (Královna Viktorie) má šanci na šest Oscarů a čeká se, že aspoň dva by mohl opravdu vyhrát. Tak dobří tu totiž jsou Matthew McConaughey a Jared Leto, oba ocenění už Zlatým glóbem. Navíc oba mají role, kvůli nimž se museli fyzicky změnit, což má akademie ráda. McConaughey hraje muže umírajícího na AIDS, který se rozhodne pomáhat stejně nemocným, na něž se v roce 1985 bojí lidi jenom sáhnout. Leto má taky AIDS a navíc to je transsexuál. Dojemné, ale ne sentimentální.

 

Vejška
Nová komedie Tomáše Vorla na žádného Oscara nominovaná není a asi ani nebude, v kinech ji ale aspoň doporučuje fakt, že se jedná o pokračování oblíbeného Gymplu. Jak název napovídá, jeho hrdinové v podání Tomáše Vorla mladšího a Jiřího Mádla o něco vyrostli, jeden se snaží dostat na uměleckou školu, druhý pomocí úplatků prolézá na ekonomce. Velkou roli v jejich životě pořád hraje rap a graffiti.


Komentáře