Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Hračky, melodramatický Reitman a nový Robocop. To jsou nové premiéry

/ Iva Přivřelová, 05.02.2014

Do kin se tento týden vydávají hrdinové z Lega, zamilovaná Kate Winslet i nově naleštěný známý polorobot. 

 

Robocop
Brazilec José Padilha před sedmi lety debutoval kontroverzním akčním dramatem o tvrdých policajtech ve slumech Elitní jednotka, s kterým vyhrál Berlinale a desítky dalších cen. Čtyři roky po pokračování Elitní jednotka 2 konečně došlo na jeho hollywoodský debut. S ním asi žádný světový festival nevyhraje, zato už má připravené dobře naladěné obecenstvo. Jak název jasně říká, jeho novinka je remake Robocopa, kultovního filmu o policajtovi, který se stal robotem. V roce 1987 si na jeho úspěchu americkou kariéru postavil Paul Verhoeven. Titulní roli převzal Joel Kinnaman, známý z americké verze dánského seriálu Zločin.

 

LEGO® příběh
Po Transformers, vojáčcích GI Joe a Bitevních lodích se do filmu dostaly další oblíbené hračky. Naštěstí ne ve formě hraného akčního spektáklu. Lego postavičky pořád zůstávají roztomilé a lego, pouze se rozhýbaly pomocí počítačové animace. I ony ale budou zachraňovat svět. Především mini-figurka Emmet, kterou ostatní považují za výjimečnějšího než Lego-Superman a za jediného spasitele – a on je přitom jen dokonale průměrný. Tvůrčí duo Lord-Miller má na kontě i první díl animáku Zataženo, občas trakaře.

 

Prodloužený víkend
Jason Reitman se proslavil jako autor hořkých komedií, které má ráda oscarová akademie. Loni se ale vydal jiným směrem a podle knížky Joyce Manard natočil červenou knihovnu o jednom trestanci na útěku a jedné osamělé rozvedené matce. Ti dva, v doprovodu jejího dospívajícího syna, spolu stráví jediný prodloužený víkend – ale bude z toho láska na celý život. Melodrama zromantizované až k nevěrohodnosti sice hezky vypadá a hrají v něm Kate Winslet a Josh Brolin, přesto doufám, že Reitman se příště zase vrátí k hořkým komediím a nebude dál podléhat svým sklonům k sentimentalismu.

 


Komentáře