Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Na co (ne)jít do kina?

/ Iva Přivřelová, 27.11.2013

Výběr z filmových premiér 28. 11.

 

Jen 17
Jako obvykle se po Festivalu francouzského filmu část jeho programu přesunula i do distribuce. Kromě Života Adéle je z galské várky nejzajímavější další lechtivý kousek o mladé Francouzce bojující se svým dospíváním, taky představený poprvé v soutěži na festivalu v Cannes. Hrdinkou novinky Francoise Ozona je hezká sedmnáctka, která si začne vydělávat jako luxusní prostitutka. Psychologické drama střižené místy s komedií mravů se odehrává během čtyř ročních období a jeho děj komentují čtyři šlágry i školní hodiny literatury.

 

Konzultant
Ridley Scott režíruje, autor knihy Tahle země není pro starý Cormac McCarthy poprvé napsal scénář, hrají samé hvězdy, od Michaela Fassbendera přes Brada Pitta po Cameron Diaz s Penélope Cruz, které si tu v podstatě zopakovaly rozdělení rolí z Vanilkového nebe. Co by na takovém filmu mohlo být špatně, že? Hodně. Zápletka je předvídatelná a natažená, akce stagnuje, postavy mluví v metaforách typu „Pravda nemá teplotu“. Jednou metaforou je i hovnocuc plný sraček. Má vypovídat o světě psychopatů obchodujících s drogami, do něhož se osudově zamíchal zamilovaný právník. Vypovídá ale spíš o samotném filmu.

 

Show!
Do kin tento týden přichází i jiný český film, drama o třech starých chlapech Klauni. Zábavnější i povedenější je ale dokument mladého absolventa FAMU Bohdana Bláhovce, který získal nedávno na festivalu v Jihlavě cenu diváků. Nahlíží do života Michala Mertla, zarytého manažera holčičí skupiny 5 Angels, která se snaží prorazit v českém malém showbyznysu, za pomocí guru místního popu Michala Davida. Pozoruhodný portrét českého mainstreamu, našeho vkusu, cesty za slávou i člověka příliš pohlceného svou vizí.


Komentáře