Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

CSS - „Milujeme Prahu a český pivo!“

/ Jan Molina, 11.11.2011

CSS ze slunečné Brazílie v listopadu přijedou do naší chladné matičky Prahy, aby nám dali předčasný vánoční dárek v podobě nových pecek. V rozhovoru prozradili, že být sexy je zas tak moc neunavuje, jak tvrdí jejich název, a dále něco o spolupráci s Ratatat a Bobbym Gillespiem na novém albu, kterého si v Praze užijeme dostatečně.


Do Prahy přijedou už podruhé a z první návštěvy si odvezli spoustu zážitků a evidentně i kocovinu, což se chystají zopakovat. No a vy můžete být u toho, protože takhle rocková banda ze Sao Paula roztančí Lucernu Music Bar už 23. listopadu.


Vážně jste se pojmenovali podle výroku Beyoncé? Znamená to tedy, že je více, než jen vaší oblíbenou zpěvačkou?
To pravda sice je, ale nikdy to nebylo myšleno jako nějaká pocta Beyoncé. Jenom jsme prostě chtěli najít to nejblbější jméno, jaké jsme mohli. A ačkoliv není naší oblíbenou zpěvačkou, dost se nám líbí od jejích dob Destiny`s Child.


Cansei de Ser Sexy v překladu znamená, že vás dost unavuje být sexy. Neměla by to spíš být v téhle branži výhoda?
No, nemyslím, že jsme zrovna tenhle styl kapely, která by využívala těchto věcí. To jméno je vážně spíš vtip, než cokoliv jiného.

 

Vaše songy jsou v angličtině i portugalštině. Chystáte album jen v portugalštině?
Už hodně dlouho jsme v portugalštině nic nenapsali. Vždycky jsme se lépe cítili při psaní a skládání v angličtině, takže celé album jen v portugalštině rozhodně neplánujeme.


A co takhle stejný song v obou jazycích?
Myslíš jako Shakira, co? Ta má dvě verze snad od všech svých písní. No, budeme o tom uvažovat.


Na prvním albu máte song Music Is My Hot Hot Sex. To pořád platí?
Nebral bych všechno tak vážně, ale samozřejmě tady je jistá spojitost určitých druhů hudby a sexu. Jako ve všem na tomhle světě.


Na nejnovějším albu máte song ve španělštině. Proč jste zvolili tenhle jazyk zrovna tady?
Španělština je náš sesterský jazyk a nám se hrozně líbí. Je o moc dramatičtější než portugalština a angličtina, což na tom jazyce milujeme. Vždycky jsme chtěli udělat něco ve španělštině a tentokrát se povedlo.

 

Už jsou to čtyři roky od vaší první a poslední návštěvy Prahy. Tehdy jste předskakovali Gwen Stefani. Jaké to bylo?
Byla to paráda! Vážně MILUJEME český pivo. Je to náš oblíbený druh piva a co si pamatuju, měli jsme ho fakt hodně. I lidi tu jsou skvělí, a to město je jedno z nejkrásnějších na světě, takže se nemůžu dočkat, až se vrátíme zpět, užít si litry piva, vidět nový lidi a strávit nějaký čas ve městě!


Teď se sem chystáte měsíc před Vánocemi. Dostaneme nějaký dárek, třeba v podobě nového songu?
No jistě. Bude to turné naší nové nahrávky a máme v plánu zahrát spoustu nových songů společně s těmi starými!!


Teď spolupracujete s Ratatat a Bobbym Gillespiem z Primal Scream. Jak vycházíte?
S oběma jsme dobří kámoši. Bobbyho jsme potkali v Brazílii před sedmi lety a od té doby jsme pořád v kontaktu. Vždycky se sejdeme na festivalech a Lovefoxxx spolupracoval s Primal Scream na jejich posledním albu. Uvažovali jsme, že by Bobby mohl zpívat na jednom tracku, a on byl pro! To rozhodnutí nás odrovnalo. Ratatat už nějakou dobu taky známe. Měli jsme společné turné, a začátkem roku jsme je viděli v Austrálii, kde jsme uvažovali o přepracování verze, kterou jsme už měli pro Red Alert. Udělali to a bylo to tak dobrý, že jsme se rozhodli nechat to jako originální verzi.

 

Jako Brazilci máte zpěv a tanec v krvi, ne? Čím si myslíte, že jste tak dobří, že jste prorazili do světa víc, než jiné kapely od vás?
Ano, Brazílie má obrovskou hudební a taneční kulturu, ale ta je hlavně zaměřena na tamní druhy hudby, které tam jsou nesmírně populární. My tady jsme jen malá undergroundová rocková kapela. Zpíváme v angličtině, spousta lidí nás má ráda, ale neděláme zrovna ten druh hudby, který by tady byl populární.


Prozradíte na závěr nějaké plány na nejbližší měsíce?
Vážně doufáme, že se tahle nahrávka lidem líbí, protože plánujeme turné s těmito songy tak často, jak zvládneme. Pak chceme menší přestávku a zase zalézt do studia, kde nahrajeme nějaké nové album.


Komentáře