Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Ošetřovatel

/ Jan Molina, 01.09.2011

Ošetřovatel je nepovedený pokus o oživení nezajímavého komediální žánru. Vstup do kina tedy jen na vlastní nebezpečí, protože během sledování Ošetřovatele možná budeme potřebovat sami ošetřit. A nervy máme jen jedny, že?

 

Pamatujete na doktora Dolittla? Díky věčnému opakování našich televizí asi ano. I tak by většina lidí asi raději zapomněla. Režisér Frank Goraci měl asi pocit, že jsme se už dostatečně vzpamatovali z následků trapnosti Eddieho Murphyho a jeho zvířátek, a rozhodl se nám naservírovat novou verzi – trapnější a zbytečnou.


Střízliví do kina = naštvaní z kina
Časy, kdy se diváci bavili u grotesek plných pádů způsobených strčením do pneumatiky na provaze a následného inteligentního stání na místě, aby vás mohla pneumatika srazit k zemi, jsou už pár let v historii, kterou si nikdo nežádal oživovat. Film, který je založen jen na takovýchto situacích k popukání, je jen ztrátou sta minut života. V hlavní roli doslova nudí Kevin James, herec, kterého známe ze samých podobných rolí, díky kterým je označován za komika. V této rádoby komedii je dost protivný a nesympatický, takže jeho problémy se ženami asi nikoho nezajímají, protože se jim nemůžeme divit. S tímto problémem se mu nicméně rozhodnou pomoci zvířata ze zoo, ve které Franklin pracuje. Tak hloupé hlášky, které zvířecí prátelé vypustí z tlam a zobáků, jsem dlouho neslyšel. Vzhledem k faktu, že na tomto scénáři pracovalo neuvěřitelných sedm lidí, je velkou záhadou, co způsobilo, aby společně vymysleli tohle. Ve chvíli, kdy Franklin začne s lekcemi dvoření a vábení samiček, stává se z nudného ošetřovatele trapný ošetřovatel. Tlusťoch napodobující chůzi medvědů nebo vlčí močení na strom se zvednutou nohou prostě nerozesměje, ani kdyby v kinech místo popcornu prodávali jointy.

 

(Ne)máme rádi zvířata
Abych nebyl kluk negativní, pochválím soundtrack, na kterém uslyšíme třeba Lionela Richieho nebo Flo Ridu. Podle titulků bychom se mohli těšit i na jména jako Cher nebo Sylvester Stallone. Z těch si užijeme bohužel jen hlasy a to navíc s výše zmíněnýma hláškama, při kterých máte chuť připsat pár zvířat na seznam ohrožených druhů. Český dabing to s precizností sobě vlastní dobil ještě víc, a chvíle napětí, kdy se očekává smích diváků při slově „lejno” v podaní zvířete, se holt nekoná. Rosario Dawson v jedné z lidských rolí také nemá moc šancí předvést něco, co by mezi nudu a trapnost dodalo třetí rozměr, a Kevin James se zhoršuje takovou rychlostí, že od několika týdnů starého filmu Dilema je z něho zážitek sice směšný, ale ne tak, jak se od komedie očekává. Film není ani pro děti, protože ty z těch zbytečných řečí, kterými zvířata vyplňují časový limit filmu, nebudou mít nic, ani pro dospělé, protože ti zas většinou čekají trochu inteligentnější zábavu. Takže pokud chcete sledovat nesympatického tlusťocha s ubohým humorem, doporučuji ušetřit za kino a pustit si na Primě ten věčně dokola nasazovaný pořad s Petrem Novotným.


Komentáře