Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Hospůdka Na hradbách

/ Jiří G. Růžička, 27.08.2010

Přímo v srdci vyšehradské pevnosti sídlí skromná „hospůdka“. Tedy skromná: do její budovy se vejde sotva 30 lidí, ale zahrádku má ohromnou.


Z jedné strany můžete shlížet na vyšehradské kurty, z další na Pražský hrad a konečně také na Vltavu směrem k Podolí. Místní obsluhu byste hledali spíše v nějaké punkáčské hospodě na periferii, což sympatičnost prostředí zvyšuje. Co ji naopak umenšuje, je nabídka piva: Plzeňska dvanáctka (33 Kč) a Kozel (24 Kč). Tady bych čekal spíš Svijany.

 

Jak jsem psal, pozemek zahrádky je obří, takže se dá využít pro různé hrátky, jako je házení frisbee nebo petanquových koulí. Jen musíte dávat pozor, aby vám nezapadly do dřezového odtoku, což je nenápadná instalace umístěná v jedné části zahrady. V samotné hospůdce podávají především alko/nealko nápoje, k zakousnutí nabízí sáček chipsů nebo slané tyčinky.

 

Součástí zahrádky je však stánek s grilovanými pokrmy. Grilují tu kuřecí/vepřové/hovězí steaky (první dva po 100 Kč za 200 gramů, hovězí je za 200 Kč), špízy (po 100 Kč), vepřový bůček (také za 100 Kč), klobásy (dokonce jehněčí! po 50 Kč), ale také různé specialitky, jako třeba plněná rajčata (40–60 Kč za kus), lilek nebo cuketu (do 50 Kč).

 

Venkovní zahrádka je vybavena slunečníky a je tu i jeden stůl na stojáka taktéž chráněný před sluncem. Zahrádka je bohužel bez obsluhy. Ideální prostor pro popracovní relax nebo víkendové odpoledne!

 

Hospůdka Na hradbách

V Pevnosti 144, Praha 2


Komentáře