Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Zlý časy

/ Jiří G. Růžička, 01.07.2010

Žijeme v nejlepší možné době, pravil nedávno prezident Klaus. Abychom dokázali srovnávat, potřebujeme vědět, jak vypadají časy zlé.

 

Když ale navštívíte putyku nazvanou Zlý časy, pochopíte naopak, jak zlé časy jste prožívali nad půllitry pseudo(euro)piv v jiných hospodách. Tohle je totiž pivařský ráj! A od té doby, co otevřeli zahrádku…doporučuji rezervaci!

 

Pokud vám připadal Pivní festival jako pivní obžerství, tady najdete na pár metrech čtvereční podobně širokou nabídku. Nedávno totiž majitel rozšířil počet píp na čtyřiadvacet. Ne, že by byly všechny permanentně naražené, ale takových dvacet různých kousků ochutnat můžete. A to zvládají při jedné návštěvě jen ti nejvypracovanější gurmáni. Už i proto, že klasickou desítku mezi nabízenými pivy najdete jen stěží. K největším zastoupeným pivovarům se řadí Černá hora, Opat nebo jihlavský Ježek. Zrovna posledně jmenovaný patřil dlouho k opovrhovaným značkám. Minulost ale hoďte za hlavu a Ježka zkuste, jeho chuť je v poměru k ceně skvělá.

 

Z mých oblíbenců bych jmenoval ještě Jakuba z Vyššího Brodu (světlý i tmavý), nebo po kytkách vonícího Kocoura. Speciálně pro tuhle hospodu pak v Pivovarském dvoře v Chýni vaří Hard Time Ale, což je ale opravdu síla! Vždycky tu najdete také nějaké to pivo kvasnicové, pšeničné nebo do různé míry tmavé (někdy i typu stout, tedy jako Guiness). Občas také rýžové, kukuřičné nebo ovocem či uzenkou ovoněné.

 

Nabídka se pravidelně mění (i během dne), takže není na škodu (pokud nemluvíme o peněžence) zajít častěji. K zakousnutí doporučuji klobásu na černém pivu nebo tatarák s topinkami, pověstné je také místní pečené koleno. S minipivovary u nás snad tak zle nebude…

 

Zlý časy

Čestmírova 5, Praha 4


Komentáře