Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

CrossCafe: Rychle, ale především zdravě

/ Jiří Hradecký, 11.04.2011

Myslíte si, že rychlá a zdravá strava nejdou dohromady? Pak jste na omylu. A nevěříte-li, přesvědčte se sami a vyzkoušejte CrossCafe.


Určitě je řada z vás již unavena neustálými dopoledními či jinými menu z prefabrikátů a surovin, co jen vzdáleně připomínají originál. A navíc to věčné čekání na číšníka. V CrossCafe, jež je originální alternativou restauracím, kavárnám a rychlému občerstvení, tyto neduhy řešit nemusí. Zásadou číslo jedna jsou zde totiž čerstvé suroviny, a to, jak jsme měli možnost vyzkoušet, prvotřídní kvality. CrossCafe je podnikem pro lidi, kteří si zakládají na správné životosprávě. Proto je zde podávána čerstvá zelenina a ovoce, čerstvé ryby nebo třtinový cukr. Konzervantů a umělých barviv se zde nedočkáte. Veškerá jídla se pak připravují podle domácích receptur, což je v dnešní době u nás téměř raritou. Z bohaté nabídky italských ciabatt, sendvičů a tortill si vybere každý. My vám můžeme doporučit filet z opravdu čerstvého lososa v tmavém chlebu a krevetový sendvič, které jsme ochutnali.


Ne každý má na oběd čas 60–90 minut. A kdo by pak rád čekal, než si ho číšník všimne? V CrossCafe tento problém vyřešili obsluhou u pultu. Oběd, kávu a dezert tak zde vyřídíte i za půl hodiny.


Hlavní tahák – skvělá káva
Kapitolou samou pro sebe je již podle názvu podniku káva. Síť CrossCafe v současné době disponuje devíti kavárnami, třemi v Praze a šesti v Plzni. Všechny jsou samozřejmě vybavené wi-fi. Hlavní důraz, kromě prvotřídní a především čerstvé kávy, je kladen na design. Vychutnat si tak šálek kávy je v CrossCafe opravdu potěšením. Příjemnou atmosféru pak dokresluje kvalitní ozvučení a ne, jak jsme mnohdy zvyklí, šumějící rádio. A nemáte-li čas, můžete si kávu vzít s sebou do kelímku. My jsme si ale opravdu dobrou kávu, kterou nám v CrossCafe nabídli, vychutnali uvnitř. A můžeme ji jedině doporučit. Navíc vás zde nebude obtěžovat cigaretový kouř, CrossCafe jsou totiž nekuřácké kavárny.


Novou pobočku CrossCafe naleznete v Praze v Křižíkově ulici. Mají zde otevřeno od šesti hodin ráno do osmi hodin večer. O víkendech se zde pak otevírá v deset hodin dopoledne.

 

CrossCafe

Thámova 13, Praha 8 (Karlínský palác)


Komentáře