Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Do kočky nejen na pivo

/ Jiří Hradecký, 25.04.2011

Restaurace Černá kočka je vyhlášeným podnikem, který zná minimálně v Karlíně každý. Mnoho lidí však neví, že se zde kromě podávání drinků a piva dokonce můžete i dobře najíst.


Mimo obědové menu, které se dá mnohdy označit za dobrou domácí kuchyni, zde naplníte hladový žaludek do pozdních večerních hodin. Výhodou obědového menu je, že v ceně nabízí i poctivou polévku a na výběr dostanete ze čtyř pokrmů.

 

Dalo by se říct, že Černá kočka si žije dva životy, tedy ne devět, jak by mnozí přepokládali. První z nich je doba oběda – lidé z okolních kanceláří a firem sem chodí na již avizované menu. Kvalitní jídlo spolu s polévkou zde totiž stojí 80 korun, což je více jak přívětivá cena.


Druhý život začíná večer, tedy v době večeří a době, kdy se lidé začínají scházet u nějaké té sklenky. Klasické barové a hospodské posedávání zde často zpříjemňují koncerty kapel různých žánrů. K večeři si zde můžete vybrat z bohatého jídelního lístku, kde naleznete variace české, ale i světové kuchyně. Ze sekce „doporučujeme“ jsme ochutnali „Maso dle Černé kočky se svíčkovou, panenkou, kuřecími prsíčky, v pikantní červené omáčce“ a bezesporu to byla více než výtečná volba.


Specialitka? Jídla pro dva
Pokud se rozhodnete do Černé kočky pozvat na večeři svou drahou polovičku, v jídelním lístku naleznete i dvě jídla pro pár. Vybrat si můžete „Fondue z kuřecích prsíček se zeleninou a jablkovým křenem“ nebo „Fondue z vepřové kýty“. Ceny jsou opět více než lidové a za fondue dle vašeho výběru zaplatíte 220 korun. Za dalších 15 korun si můžete zvolit dip podle vaší chuti. Na výběr máte omáčku česnekovou, sýrovou, pikantní nebo americkou.


Do Kočky můžete zaskočit jak na kvalitní jídlo, tak i na dobrou budějovickou desítku za 25 korun nebo plzeňskou dvanáctku za 34 korun.


Zajímavost této restaurace umocňuje i lokace, která je situována v romantickém koutě Karlína. Atmosféře zde totiž přidává pěší tunel, který vede skrz vrch Vítkov. Po několika krocích do kočičího sklepení vás uvítá útulný bar, kolem kterého se dostanete mezi řadu výklenků a zákoutí. Stolům dominují velké masivní kamenné popelníky, u kterých člověka hned napadne, že by je nechtěl celou směnu vyprazdňovat.

 

Černá kočka

Thámova 4, Praha 8


Komentáře